پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
اورهال خودرو چیست| هزینه اورهال | مراحل اورهال یا بازسازی خودرو

اورهال خودرو

دیگر دوران اینکه خودروهای قدیمی در یک گوشه از پارکینگ ها بمانند و خاک بخورند به پایان رسیده است. شما میتوانید با اورهال کردن ارزشی چند برابر به خودروی خود بدهید. در انتهای مقاله شما با مفهوم اورهال چیست و مراحل اورهال خودرو آشنا خواهید شد.

اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید و می خواهید با سریع ترین زمان و کمترین هزینه بازسازی خودروی خود را انجام دهید یکی از اقدامات مهم مراجعه به یک تعمیرگاه معتبر است که مشکل خودروی شما را بطور اساسی حل کند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه بازسازی خودرو مراجعه کنید.

اورهال خودرو چیست

اورهال یا بازسازی کامل خودرو به معنای بررسی کردن، معاینه کردن و تعمیر کردن کامل خودرو می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی که تمام ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است، در عین حال هنوز هم افرادی مشاهده می شود که دنیای قدیمی خود را به دنیای مدرن امروز ترجیح دهند. بسیاری از افراد به جای اینکه یک خودروی جدید را خریداری کنند، آن را بازسازی کرده و تبدیل به یک خودروی نو کنند.

در قدم اول باید به این نکته توجه داشته باشید خودرویی که شما قصد اورهال کردن آن را دارید آیا ارزش این کار را دارد یا خیر؟ زیرا که اگر خودروی شما دچار پوسیدگی و مشکلات فنی فراوانی باشد شما باید هزینه زیادی را بابت اورهال کردن آن در نظر داشته باشید و این کار را به یک تعمیرگاه متخصص بسپارید.

اگر قصد اورهال خودرو خود را ندارید اما می خواهید لذت استفاده از خودروی قدیمی اورهال شده در قالبی جدید را ببرید می توانید با کمی جستجو در این باره یک نمونه خودرو با ظاهری نو، سرحال و نوپا پیدا کنید. در این باره مشاوران ما می توانند به شما کمک کنند که خودروی مناسب و مدنظر خود را پیدا کنید.

شاید این سوال در ذهن شما شکل بگیرد برای اورهال کردن خودرو چه باید کرد که در ادامه مقاله مراحل اورهال کردن خودرو را توضیح داده ایم.

اگر به دنبال بهترین مرکز برای صافکاری ماشین تان هستید و میخواهید خدمات صافکاری را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه دریافت کنید حتما به صفحه زیر مراجعه کنید و با بهترین و مجرب ترین تیم صافکاری تهران آشنا شوید.

اورهال خودرو
اورهال خودرو

اورهال چیست

تا اینجا متوجه شدید اورهال خودرو چیست اما آنچه اهمیت دارد این است که مفهوم اورهال چیست و برای چه مواردی از این مفهوم استفاده میشود.

به طور کلی در پاسخ به سوال اورهال یعنی چه باید گفت به معنی تعمیرات اساسی هر چیزی میباشد که این موارد میتوانند انواع لوازم مکانیکی و الکترونیکی و دستگاه ها و ابزار های صنعتی میباشد.

تعمیرات و یا بازسازی میتواند جلوی خرابی، شکست و حادثه را بگیرد و از وارد شدن ضرر مالی به تجهیزات جلوگیری نماید.

به طور کلی در مورد اورهال تجهیزات صنعتی میتوان گفت فردی که تخصص کافی در این زمینه دارد اقدام به جداسازی، باز نمودن قطعات، تمیزکاری، بررسی، تعمیر و تعویض قطعات، تست و آزمون قطعات میباشد.

اورهال در لغت به معنی بازبینی و معاینه و بررسی کردن، تعمیرات کامل و در نهایت پیاده و سوار کردن قطعات میباشد که به این معنی بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار میگیرد و در مورد خودرو بیشتر به معنی تعمیرات و انجام کلیه خدمات برای برطرف کردن ایرادات بدنه و قطعات داخلی خودرو میباشد.

مراحل اورهال خودرو

 • صافکاری و نقاشی خودرو

صافکاری و نقاشی به منظور آماده سازی بدنه و ظاهر خودرو اولین مرحله اورهال خودرو می باشد. شما باید در ابتدا قصد خود را مشخص کنید که آیا می خواهید ظاهر فعلی خودروی خود را تمیز و نو کنید یا این که میخواهید ظاهر خودروی شما تغییر پیدا کند.

در ابتدا همه قطعات خارجی خودرو از جمله چراغ ها، شیشه ها سپر و هر چیزی که در ظاهر خودرو وجود دارد جدا می شود. بعد از آن نوبت خارج کردن قطعات داخلی کابین خودرو می رسد که شامل قطعاتی مانند روکش ها، کفپوش، داشبورد و همه وسایلی که در کابین وجود دارد می شود و در انتها هر وسایلی که در زیر کاپوت وجود دارد را خارج میکنیم و سپس قسمت هایی که شامل پوسیدگی و زنگ زدگی هستند را با سمباده زدن و تراشیدن رنگ برطرف می کنیم.

مرحله صافکاری باید در تمام قسمتهای ماشین از جمله قسمت شاسی و کف ماشین انجام شود. سپس در مرحله بعد رنگ کردن خودرو آغاز می شود. اگر شما این کار را به یک نقاش حرفه ای بسپارید دیگر کسی متوجه نخواهد شد که خودروی شما دوباره رنگ شده زیرا صافکاری و نقاشی خودرو از مراحل بسیار مهم و حساس اورهال خودرو می باشد که باید توسط یک شخص متخصص انجام شود.

یکی از خدمات مهمی که تعمیرگاه تخصصی اتوصافکار به شما مشتریان عزیز ارائه می دهد صافکاری و نقاشی می باشد که توانسته است با خدمات ارزنده در لیست بهترین مراکز تخصصی صافکاری و نقاشی در تهران قرار بگیرد و نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی صافکاری، نقاشی و اطلاع از هزینه رنگ خودرو به صفحه زیر مراجعه کنید.

 • مکانیکی تخصصی

مکانیکی تخصصی اتوصافکار در این مرحله از اورهال خودرو خدمات مکانیکی تخصصی از جمله تعمیر اساسی موتور را برای انواع خودروها با ضمانت انجام می دهد. در این مرحله که تمام قطعات از بدنه جدا شده و بدنه کاملا خالی داریم به سراغ پیدا کردن پوسیدگی ها و مشکلات فنی می رویم و شروع به بررسی، تراشکاری و در صورت نیاز تعویض می کنیم.

مکانیکی تخصصی در اورهال خودرو شامل: تعمیرات سرسیلندر، تعویض رینگ پیستون ها، تعویض بلوک سیلندر و یا تعمیر آن، اویل پمپ و واتر پمپ، تعویض ترموسات، دسته موتورها و… می شود.

باید توجه داشته باشید که این کار باید توسط افراد مجرب و متخصص انجام شود تا از بروز هر گونه مشکل و اشتباهاتی جلوگیری شود؛ زیرا که کوچکترین مشکل یا اشتباهی برای شما هزینه اضافی در بر خواهد داشت.

اگر واترپمپ خودرو شما مشکلی پیدا کرده و به دنبال علل بروز این مشکل و رفع خرابی های آن هستید میتوانید راهکار های گفته شده در مقاله علائم خرابی واتر پمپ را مطالعه کنید.

 • تعمیرات جلوبندی خودرو

تعمیرات جلوبندی و زیر بندی خودرو در مرحله سوم اورهال خودرو انجام می شود. جلوبندی خودرو شامل قطعاتی از جمله: فنر و کمک فنرهای جلو، اکسل، سیستم تعلیق جلو، میل موجگیر، سیستم چرخ ها، بلبرینگ و توپی چرخ ها، طبق و… می باشد.

در این مرحله تمامی بوش ها و سیبک ها، قزقری فرمان و اکسل توسط کارشناسان مجموعه اتوصافکار بررسی شده و در صورت نیاز تراشکاری و تعویض می شود.

 • تعمیرات برقی و باتری سازی خودرو

خدمات تعمیرات برقی و باتری سازی خودرو مرحله چهارم اورهال خودرو می باشد که شامل: تعویض یا تعمیر دینام خودرو، تعوسض تسمه دینام، تعمیر برف پاک کن و موتور برف پاک کن، تعمیر چراغ های خودرو، تعویض باتری، تعمیر دزدگیر، تعویض وایر و شمع های خودرو می شود.

برای انجام کلیه ی این خدمات فقط کافیست با مشاوران ما تماس بگیرید یا حضوری مراجعه کنید.

یکی دیگر از خدماتی که در مجموعه اتوصافکار به شما مشتریان عزیز در سراسر تهران ارائه می شود خدمات مربوط به اورهال خودرو از جمله اورهال پراید، اورهال موتور خودرو، اورهال بنز c240 می باشد که توسط افراد متخصصی که برای انجام این امور دوره های آموزشی طی کرده اند انجام می شود.

تعمیرات برقی و باتری سازی خودرو
تعمیرات برقی و باتری سازی خودرو
 • تعمیرات صندلی و اگزوز خودرو

این مرحله که اهمیت بسیار بالایی در اورهال خودرو دارد، با توجه به زمان کارکرد خودرو، مدل، کیفیت و عمر صندلی ها در تعمیرگاه اتوصافکار انجام می شود. در این مرحله صندلی ها و اگزوز ترمیم و در صورت نیاز تعویض می شود.

اگر به دنبال یک تعمیرگاه معتبر و حرفه ای هستید که خدمات اگزوز سازی خودروی شما را با ضمانت انجام دهند می توانید به تعمیرگاه اتوصافکار مراجعه کنید.

 • صداگیری قطعات خودرو

صداگیری قطعات خودرو آخرین مرحله از اورهال خودرو می باشد که در این مرحله صداگیری انواع قطعات خودرو از جمله داشبورد، رودری، سقف، ستون و طاقچه خودرو انجام می شود. بسیاری از مالکان خودرو با این مشکل روبرو هستند.

دلایلی مانند نصب غیر اصولی سیستم ها یا برخورد شدید بر روی دست اندازها می تواند باعث ایجاد سروصدای های اضافی شود. اگر می خواهید ایراد صداگیری طاقچه خودروی خود را با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان برطرف کنید می توانید صداگیری طاقچه خودرو خود را با خیالی آسوده به مرکز تخصصی اتوصافکار بسپارید.

فیس لیفت خودرو

شاید این جمله برای شما آشنا باشد. فیس لیفت خودرو به معنای انجام خدمات و اقداماتی که منجر به تغییرات در طراحی، ویژگی های داخلی خودرو یا ارتقاء فنی خودرو می باشد.

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که هدف از اورهال خودرو و فیس لیفت خودرو چیست و چرا از این روش استفاده می شود که در ادامه توضیح خواهیم داد.

امروزه ساختن یک خودروی جدید فرایندی هزینه‌بر برای تولید کنندگان خودرو می باشد و به همین علت بسیاری از شرکت ها سعی بر این دارند که با انجام خدمات فیس لیفت تغییراتی کوچک در ظاهرخودروها ایجاد کنند که این تغییرات شامل قطعاتی مانند چراغها، سپرها و جلو پنجره میشود و در نهایت محصولی متفاوت را به بازار ارائه دهند.

مجموعه اتو صافکار با چندین سال سابقه در این زمینه توانسته است توسط افراد مجرب و کارشناسان متخصص خدمات ارزنده ای را به مشتریان خود در این زمینه ارائه دهد. برای اطلاعات بیشتر درمورد هزینه اورهال خودرو، هزینه اورهال بنز و سایر هزینه ها شما می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید.

فیس لیفت خودرو
فیس لیفت خودرو
اورهال به انگلیسی overhaul

شاید این سوال برای بسیاری از افرادی که به زبان انگلیسی علاقمند هستند ایجاد شود که اورهال به انگلیسی به چه معناست؟ اورهال یا همان overhaul به معنای تعمیر و بازسازی کامل خودرو یا به عبارتی دیگر the act of improving by renewing and restoring می باشد.

از آنجایی که شاید گوشتان به تلفظ اورهال خودرو آشنا نباشد و این سوال ذهنتان را درگیر کرده که چگونه overhaul را به انگلیسی تلفظ کنید، باید بدانید که تلفظ اورحال به صورت overhaul می باشد.

اورهال بنز c240

یکی از پردرخواست ترین اورهال های خودرو مربوط به اورهال بنز c240 میباشد. اورهال بنز c240 در نمایندگی های زیادی انجام میشود اما اگر میخواهید باکیفیت ترین و تخصصی ترین اورهال بنز c240 ا دریافت کنید میتوانید با همکاران ما در اتوصافکار تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

اورهال بنز c240 شامل موارد زیر است:

 • – تقویت موتور 240 به 320
 • – تعمیر اساسی و تخصصی موتور بنز
 • – تبدیل گیربکس دنده ای به اتومات (ست کامل گیربکس اتومات 112 و 272)
 • – تعویض سالن کامل 203 و 211 باطرح های مشکی، کرم دو طرف مموری
 • – انواع تودوزی صندلی، تودری، داشبورد، سقف و ستون (بازسازی کامل داخل سالن)
 • – تامین قطعات داخل سالن کنسول، کیلومتر، سانروف و … مدل بالایی
 • – تامین تخصصی قطعات موتوری و جانبی بنز پلیسی از امارات – تعویض انواع چراغ، سپر، داشبورد، تو دری، صندلی گرم کن دار، رینگ و لاستیک، آینه
 • – شستشوی باک، تعویض روغن موتور و گیربکس، فیلتر ها
 • – اورهال تخصصی بنز صافکاری بدنه، رنگ ، شاسی کشی
 • – تعویض سقف پاناروما (شیشه ای) 211 و 204
 • – تعمیرات تخصصی برق بنز پلیسی با پروگرام

جمع بندی

در این مقاله به توضیحات مفاهیمی از جمله اورهال خودرو یعنی چه، مراحل اورهال و فیس لیفت خودرو پرداختیم. در مرکز تخصصی اتوصافکار تمامی خدمات مربوط به صافکاری، اورهال موتور خودرو، فیس لیفت خودرو انجام می شود.

تیم کاری ما با هدف جلب رضایت شما مشتریان عزیز تمام تلاش خود را بکار بسته تا بتواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد. شما می توانید با مراجعه حضوری یا تماس با مشاورین ما اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

اورهال خودرو شامل چه مراحلی می شود؟

اورهال یا بازسازی کامل خودرو شامل مراحل : صافکاری و نقاشی، مکانیکی، جلوبندی، بازسازی صندلی، تعمیرات برقی و باتری و صداگیری می شود.

اورهال خودرو چیست؟

اورهال کردن خودرو به معنای تعمیرکردن یا بازسازی کردن کامل خودرو می باشد که منجر به احیای بدنه و طاهر خودرو می شود.
اما نکته ای که حائز اهمیت است مراجعه به یک تعمیرگاه متخصص است که توانسته نظر بسیاری از مشتریان را جلب کند.

مقالات اخیر

گفتگو کنید

2 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید