پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
لاستیک مناسب برای تیبا | برای تیبا چه لاستیکی بندازم ؟ | بهترین لاستیک برای خودرو تیبا

لاستیک مناسب برای تیبا

تیبا خودروی محصول شرکت سایپا است که اولین بار در سال ۱۳۸۸ تولید آن آغاز شد.

این خودرو که یکی از ارزان ترین خودرو های موجود در بازار ایران است با کیفیت خوبی که دارد توانست به سرعت توجه عده بسیار زیادیاز مردم را جلب نماید.

با توجه به قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالای این خودرو، به سرعت استفاده از آن میان مردم رایجشد و هم اکنون می‌توانید تعداد زیادی از آن ها را در خیابان ها پیدا کنید.

ما در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین رانندگی ممکن را با خودروی تیبای خود داشته باشید. یکی از دغدغه های اصلی هر راننده ای، نحوه بهبود سطح کیفی رانندگی خود را خودرو است. راهکار های بسیار زیادی وجود دارد که به کمک آن ها می‌توان به کیفیت رانندگی بهبود بخشید.

یکی از عواملی که در سطح رانندگی ما تاثیر گذار است، لاستیک های خودرو است. کیفیت لاستیک ها، ارتفاع آن ها، قطر و متریالی که در ساخت آن ها به کار رفته است تاثیر مستقیمی روی سطح رانندگی ما دارد.

کارخانه سایپا، برای خودروی تیبا سایز فابریک ۱۷۵/۷۰R/۱۳ را ارائه داده است.

هر خودرو دارای یک سایز فابریک است که کارخانه اعلام می‌کند اما معمولا افراد بنا به شرایط برای تعویض آن ها با سایز های دیگر اقدام می‌نمایند.

نکته قابل توجه در این بین این است که در صورتی که می‌خواهید از سایزی به جز سایز ارائه شده توسط خود کارخانه برای تایر های ماشین خود استفاده نمایید به هیچ عنوان نباید سراغ لاستیک های باریک تر بروید.

اگر به دنبال مناسب ترین و بهترین لاستیک برای ساینا هستید، مقاله سایز لاستیک ساینا می تواند در این زمینه شما را یاری کند.

سایز فابریک ارائه شده، باریک ترین لاستیکی است که توانایی تحمل فشار و وزن خود خودرو و بار های اضافه آن را دارد و در صورتی که از لاستیک باریک تر استفاده کنید، احتمال ترکیدن لاستیک به خاطر فشار بیش از حد وجود دارد.

لاستیک هایی که پهنای بیش از حد دارند هم به گلگیر خودرو گیر می‌کنند و مورد مناسبی نیستند.

برای خودروی تیبا معمولا لاستیک هایی با سایز ۱۸۵/۶۰R۱۳ ، ۱۸۵/۷۰R/۱۳ ، ۲۰۵/۶۰R/۱۳ و یا ۱۸۵/۶۵R//۱۴ و ۱۹۵/۶۰R/۱۴ استفاده می‌شود.

استفاده از لاستیک های پهن تر برای این خودرو به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. حتی افرادیکه از پهنای ۲۰۵ نیز استفاده کرده اند اذعان داشته اند که استفاده از این پهنا ممکن است موجب آسیب رسیدن به جلوبندی خودرو شود.

اگر برای خرید لاستیک خودرو به دنبال قیمت بروز انواع لاستیک در بازار ایران هستید، به صفحه قیمت لاستیک دولتی مراجعه کنید.

کدوم سایز لاستیک برای تیبا خوبه ؟

کدوم سایز لاستیک برای تیبا خوبه ؟

این که از بین ابعاد اعلام شده کدام یک را انتخاب کنید تا حد زیادی بستگی به سلیقه شخصی شما و شرایط رانندگی شما دارد.

استفاده از لاستیک های پهن معمولا در مناطق خیس و بارانی توصیه نمی‌شود. وقتی در جاده های بارانی رانندگی می‌کنید، در صورتی که پهنای لاستیک شما زیاد باشد آب در میان آج های لاستیک گیر کرده و از آن خارج نمی‌شود. این موضوع باعث می‌شود که چسبندگی تایر کم تر شده و اصطکاک کافی با سطح زمین را نداشته باشد. در نتیجه رانندگی حالتی لغزنده پیدا می‌کند و ممکن است خطرآفرین باشد.

برعکس در مناطق خشک وقتی پهنای لاستیک شما زیاد است، چسبندگی لاستیک نیز افزایش می‌یابد و اصطکاک لاستیک با سطح زمین بیش تر می‌شود. در نتیجه فرمان پذیری خودرو به صورت چشمگیری بهبود می‌‌یابد و به خصوص در سر پیچ جاده ها این موضوع را مي‌توانید حس کنید.

استفاده از لاستیک های پهن تری مانند ۲۰۵ و ۱۹۵ می‌توانند ظاهر جذاب تری نسبت به لاستیک های ۱۸۵ به خودروی شما ببخشند.

اصولا خودرو های اسپرت را با لاستیک های پهنشان می‌شناسند و استفاده از لاستیک های پهن تر برای خودرو های سواری معمولی مثل تیبا نیز باعث می‌شود این خودرو ها جذاب تر به نظر بیایند.

این موضوع باعث شده است که توجه عده زیادی از جوانان به لاستیک های پهن جلب شود اما پیش از آن که تصمیم خود را بگیرید باید حواستان به معایب آن نیز باشد.

لاستیک های پهن تر موجب می‌شوند سیستم تعلیق و ترمز خودرو زود تر دچار استهلاک شود و آسیب ببیند. علت آن نیز فشار بیش تری است که ماشین برای متوقف کردن و یا برای به حرکت درآوردن آن ها باید وارد کند.

بهترین لاستیک برای تیبا کدومه ؟

خوشبختانه برای سایز لاستیک های تیبا قدرت انتخاب زیادی هم از بین لاستیک های ایرانی و هم از بین لاستیک های خارجی دارید.

این قسمت ماجرا تا حدی به بودجه شما باز می‌گردد. لاستیک های ایرانی، کیفیت بالایی دارند اما اگر بخواهیم واقع گرایانه به داستان نگاه کنیم، کیفیت لاستیک های خارجی به خاطر تکنولوژی پیشرفته تری که هنگام ساخت از آن بهره می‌برند بسیار بالا تر است.

این بالا تر بودن کیفیت همراه با بالا تر بودن قیمت است و در واقع انتخاب شما بستگی به بودجه ای دارد که برای لاستیک هایتان در نظر می‌گیرید.

از بین برند های ایرانی، طبق آمار بیش ترین رضایت از لاستیک بارز و کویر تایر و در برند های خارجی از کومهو و نکسن بوده است.

شاید برای شما هم سوال شده باشد :

لاستیک 165 بهتره یا 175

بهترین کارخانه های لاستیک سازی ایران

تفاوت لاستیک 205 با 185

لاستیک گل ریز یا گل درشت

تفاوت فاق لاستیک 60 با 65

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید