پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
لاستیک مناسب برای ساینا | کدام لاستیک برای ساینا مناسب تره ؟ کدومو بندازم ؟

لاستیک مناسب برای ساینا

راهنمای مطالعه

بهترین لاستیک برای ساینا کدام است ؟

راننده ای نیست که اهمیت استفاده از لاستیک مناسب برای خودرو را درک نکند. استفاده از لاستیک های مناسب و مرغوب برای خودرو تاثیری مستقیم و شدید روی نحوه رانندگی و کیفیت آن دارد و این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست.

لاستیک تنها قسمتی از خودرو است که با زمین اصطکاک دارد و در تماس است و از این رو تا حد بسیار زیادی کیفیت رانندگی را تعیین می‌کند. همیشه رانندگان دنبال این بوده اند که بهترین لاستیک ها را برای خودروی خود پیدا کنند تا سطح رانندگی خود را بهبود ببخشند و تجربه بهتری از رانندگی را برای خود رقم بزنند اما چه عواملی روی این موضوع تاثیر گذار است؟

در ادامه قصد داریم در مورد بهترین لاستیک ایرانی برای ساینا با شما صحبت کنیم بنابراین در ادامه با ما همراه باشید.

اگر می خواهید لیستی از قیمت لاستیک دولتی بارز ۱۴۰۰ را داشته باشید تا بتوانید به راحتی لاستیک مورد نظر خودرو خود را انتخاب کنید، مقاله تفاوت قیمت لاستیک بارز دولتی و آزاد را مطالعه کنید.

چه عاملی لاستیک خوب و لاستیک بد را از یک دیگر جدا می‌کند؟

به طور کلی یک لاستیک مناسب برای خودرو شما باید ویژگی های زیادی داشته باشد. یکی از مهم ترین عواملی که پیش از خرید یک لاستیک باید به آن دقت کنید سایز آن است. سایز لاستیک مناسب اولین فاکتوری است که هنگام خرید لاستیک باید به آن توجه کنید.

صافکاری با دستگاه مکش یکی از روش های پیشرفته برای رفع ایرادات بدنه ماشین میباشد که توسط افراد متخصص تیم اتوصافکار انجام می شود. برای دریافت این خدمات روی لینک صافکاری با مکش کلیک کنید.

به طور معمول، کارخانه ها یک سایز را به عنوان سایز فابریک لاستیک آن خودرو به شما معرفی می‌کنند اما تحت تاثیر عوامل مختلف می‌توانید از سایزهای پهن تر نیز برای آن ها استفاده نمایید. به طور مثال اگر خودرو ساینا دارید، باید از لاستیک فابریک ساینا استفاده کنید.

از دیگر عواملی که موقع خرید لاستیک باید به آن توجه داشته باشید طرح آج لاستیک است. جنس تایر و برند آن نیز در تعیین کیفیت آن تاثیرگذار هستند.

کدوم سایز لاستیک برای ساینا خوبه ؟

ساینا پس از خودروی تیبای صندوق دار به بازار آمد و در واقع یک مدل تغییر یافته تیبا صندوق دار است. این تغییر، صرفا به برخی از تجهیزات داخلی و شکل ظاهری خودرو محدود می‌شود و آنچنان گسترده نیست.

یکی از سوالات پرتکراری که توسط بسیاری از خودرو سواران مطرح می شود این است که سایز لاستیک استاندارد ساینا چند است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که سایز لاستیک فابریک ساینا که توسط کارخانه برای خودرو های ساینا معرفی شده است درست مثل تیبا و تیبا صندوق دار نمونه های با سایز ۱۷۵/۷۰R/۱۳ است. ولی می‌توان برای آن از سایز های ۱۸۵و ۲۰۵ نیز استفاده کرد.

این به معنی پهن تر شدن لاستیک خودرو است که مزایا و معایبی را با خود به همراه دارد.

اگر خودرو تیبا دارید و برای خرید لاستیک می خواهید بدانید کدام لاستیک برای تیبا بهتر است، پیشنهاد می کنیم مقاله لاستیک مناسب برای تیبا را مطالعه کنید.

از مزایای لاستیک پهن برای ساینا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیبا تر شدن شکل ظاهری خودرو و شباهت بیش تر آن به خودرو های اسپرت
 • کم تر شدن مسافت ترمزگیری و توقف زودهنگام ماشین وقت ترمز گرفتن
 • افزایش اصطکاک ماشین با سطح زمین و در نتیجه فرمان پذیری بهتر خودرو به خصوص سر پیچ جاده ها
 • کاهش لغزندگی خودرو در جاده ها

در صورتی که خودرو شما به صافکاری و نقاشی نیاز دارد می توانید از خدمات صافکاری در محل اتوصافکار بهره مند شوید که توسط افراد متخصص این کار انجام می شود.

مزایای این لاستیک ها بسیار وسوسه کننده است اما باید پیش از انتخاب آن ها به معایب آن نیز توجه داشته باشید:

 • قیمت زیاد لاستیک های پهن تر نسبت به لاستیک های باریک، به خاطر متریال بیش تری که هنگام ساخت آن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • در صورتی که جاده ها خیس باشند به حای کاهش لغزندگی موجب افزایش لغزندگی شده و خطر آفرین هستند.
 • در جاده های خیس و بارانی آب داخل آج لاستیک خودرو گیر می‌کند و موجب سختی رانندگی می‌شود.
 • فشار به جلوبندی خودرو و استهلاک زود هنگام آن

به یاد داشته باشید که به خاطر قیمت بالاتر این لاستیک ها ممکن است فروشنده شما را ترغیب به خرید لاستیک های پهن تر کند. خوب است که پیش از خرید این لاستیک ها نسبت به معایب آن آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

بهترین لاستیک برای ساینا کدام است ؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن شما هم ایجاد شود این است که بهترین لاستیک ایرانی برای ساینا کدام است و همینطور اندازه لاستیک ساینا چقدر است؟ در صورتی که در مورد پهنای لاستیک خود تردیدی ندارید بحث برند تایر مطرح می‌شود. ابتدا باید مشخص کنید که تا چه مقدار هزینه ای برای شما قابل پرداخت است.

تکنولوژی که در ساخت تایر های خارجی به کار می‌رود نسبت به ایران بسیار پیشرفته تر است و این موضوع ناخوداگاه باعث بالا رفتن چشمگیر سطح کیفیت تایر های خارجی می‌شود. البته این به معنی آن نیست که لاستیک های ایرانی غیر قابل استفاده هستند و کیفیت خوبی ندارند.

مقاله پیشنهادی : انتخاب سایز لاستیک برای کوییک

برند هایی مثل کویر تایر،  یزد تایر، لاستیک بارز و … برند های بسیار با کیفیتی هستند و شما برای انتخاب بهترین لاستیک برای ساینا می توانید از این برند استفاده کنید. این نوع برندها که سال هاست در زمینه تولید لاستیک و تایر خودرو فعالیت دارند و در این سال ها مورد قبول عموم واقع شده اند.

در حالت کلی لاستیک مناسب برای ساینا، لاستیک فابریک می باشد اما در صورت امکان استفاده از لاستیک های خارجی مثل نکسون، فالکن، کومهو، رودستون و … بیش تر پیشنهاد می‌شود که البته قیمت بسیار بالاتری دارند چرا که با قیمت ارز سر و کار دارند که مدام در حال نوسان است.

صافکاری به روش pdr یکی از روش های صافکاری می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار است. برای کسب اطلاعات کامل و جامع تری درمورد این نوع صافکاری و نحوه ارائه خدمات به صفحه صافکاری پی دی ار مراجعه کنید.

طبق آماری که از دارندگان خودروی ساینا درمورد سایز تایر ساینا گرفته شده است، کسانی که از سایز ۱۹۵ برای لاستیک خودرویشان استفاده کرده اند بیش ترین رضایت را دارند. سایز ۲۰۵ باعث می‌شود فشار بسیار زیادی به خودرو وارد شود و سایز ۱۷۵ نیز پهنای کافی که رضایت رانندگان را جلب کند ندارد.

از بین برند های لاستیک نیز در بین ایرانی ها برند بارز و یزد و از انواع خارجی کومهو و نکسون بیش ترین رضایت را در رانندگان ساینا جلب نموده اند؛ بنابراین می توان به عنوان لاستیک مناسب ساینا معرفی کرد.

اگر دنبال لاستیک مناسب برای دنا می‌گردید، مقاله لاستیک مناسب برای دنا می تواند شما را در انتخاب بهترین لاستیک یاری کند.

لاستیک پهن برای ساینا

همانطور که گفته شد یکی از برترین مزایای لاستیک پهن برای ساینا این است که باعث می شود چسبندگی ماشین با سطح زمین بیشتر می شود و این امر موجب می شود که ترمزگیری ماشین سریعتر اتفاق بیفتد.

این افزایش اصطکاک با زمین، باعث فرمان پذیری بیشتر ماشین شده و در پیچ ها ماشین کمتر دچار لغزندگی می شود. علاوه بر این استفاده از لاستیک پهن برای ساینا ظاهر اسپرت تر و جلوه ای زیباتر به خودرو شما می بخشد.

لاستیک های پهن در کنار مزایایی که دارند، معایبی هم دارند. این نوع لاستیک ها، گران تر و پرخرج تر هستند و علاوه بر این باعث فشار بیشتر به جلوبندی خودرو و استهلاک آن می شود که این امر درنهایت باعث می شود که ماشین زود تر به خرج بیفتد.

جمع بندی

در این مقاله درمورد مشخصات لاستیک ساینا، اندازه لاستیک ساینا، بهترین سایز لاستیک ساینا صحبت شده است. مجموعه صافکاری اتوصافکار امیدوار است از این مقاله لذت برده باشید.

سوالات متداول

سایز استاندار لاستیک ساینا چقدر است؟

سایز لاستیک فابریک ساینا که توسط کارخانه برای خودرو های ساینا ثبت شده است مشابه تیبا و تیبا صندوق دار نمونه های با سایز ۱۷۵/۷۰R/۱۳ است اما می‌توان برای آن از سایز های ۱۸۵و ۲۰۵ نیز استفاده کرد.

آیا می توان از لاستیک پهم برای ساینا استفاده کرد؟

بله لاستیک های پهن باعث می شوند چسبندگی ماشین با سطح زمین بیشتر شود و این امر درنهایت موجب می شود که ترمزگیری ماشین زودتر اتفاق بیفتد. البته باید گفت که این لاستیک ها قیمت و خرج بیشتری برای راننده دارد.

برای مطالعه بیشتر تیتر های زیر را دنبال کنید :

لاستیک 165 بهتره یا 175

بهترین کارخانه های لاستیک سازی ایران

تفاوت لاستیک ایرانی و خارجی

تفاوت لاستیک 205 با 185

لاستیک گل ریز یا گل درشت

تفاوت فاق لاستیک 60 با 65

مقالات اخیر

گفتگو کنید

3 نظر

 1. سلام آیا پهن کردن لاستیک گارانتی خودرو رو باطل میکند؟

 2. سلام
  من لاستیک ۱۸۵ رینگ ۱۴ فاق ۶۵ زیر ساینا انداختم
  ولی لاستیکای عقب به پایه لول فنر برخورد میکنن و باعث ساییدگی لاستیک از داخل شدن.
  کسی راه حلی بلده که این مشکلو برطرف کنم ؟

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید