پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی | هزینه و مراحل تمدید گواهینامه رانندگی

مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی

در سال های گذشته اعتبار گواهینامه 5 سال بوده است اما در حال حاضر چند سالی می باشد که اعتبار گواهینامه های رانندگی 10 ساله ( زمان تمدید گواهینامه ) شده است. افراد باید بعد از اتمام اعتبار گواهینامه رانندگی برای تمدید مجدد آن اقدام نمایند. چراکه اگر تازیخ اعتبار گواهینامه شما گذشته باشد جریمه می شوید و چنانچه تصادفی رخ دهد و مقصر تصادف باشید بیمه هزینه ای برای خسارت وارد شده پرداخت نخواهد کرد. با ما همراه باشید در این پست قصد داریم مراحل تمدید گواهینامه رانندگی + هزینه و مدارک لازم 1402 بپردازیم.

اتوصافکار یکی از بهترین مجموعه های صافکاری در تهران می باشد که شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مراحل تمدید گواهینامه

مراحل تمدید گواهینامه

مراحل تمدید گواهینامه چیست؟ برای تمدید گواهینامه رانندگی چه مدارک و شرایطی لازم است؟ تمدید گواهینامه بعد از ده سال، در این پست قصد داریم به برسی مدارک لازم برای تمدید گواهینامه و شرایط آن بپردازیم. لازم است در خصوص تمدید گواهینامه بدانید در ابتدا باید با مراجعه به پلیس +10 مدارک لازمه را ارائه دهید. بعد از ارائه مدارک برگه معاینه چشم صادر شده و این معاینه چشم توسط پزشک معتمد ناجا صورت می گیرد.

مهم ترین مواردی که در خصوص معاینه چشم باید در نظر داشته باشید :

 • جهت تعویض گواهینامه موقت گروه ب نیازی به انجام معاینه چشم نمی باشد و صرفا ارائه قطعه عکس کافی می باشد.
 • افرادی که قبلا گواهینامه رانندگی با لنز داشته اند و قصد دارند گواهینامه خود را با همان شرایط مجددا تمدید کنند تنها لازم است توسط پزشک معتمد ناجا معاینه شوند.
 • یکی از ضرور ترین موارد تاییدیه پزشک معتمد ناجا در شرایطی می باشد که فرد قبلا دارای عینک بوده و بعد از انجام عمل جراحی لیزیک مجددا نیاز است پزشک معتمد فرد را معاینه کند.
 • افرادی که دارای گواهینامه با لنز طبی هستند، بعد از مراجعه به دفتر های خدمات الکترونیک نظامی باید به کاردان فنی راهنمایی و رانندگی مراجعه نمایند.

همچنین در ارتباط با اتوصافکار لازم است بدانید یکی از بهترین مجموعه ها در زمینه آموزش صافکاری نیز می باشد شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن به صفحه مربوطه در اتوصافکار مراجعه نمایید.

نکات مهم برای تمدید گواهینامه‌

نکات مهم برای تمدید گواهینامه‌ (شرایط لازم برای تمدید و تعویض گواهینامه)، در موارد ذکر شده در بخش زیر بعد از انجام معاینات، کاردان فنی راهنمایی و رانندگی باید توانایی فرد برای رانندگی را تایید نماید.

1- افراد بالای 70 سال بعد از انجام معاینه چشم باید به دفاتر الکترونیک انتظامی و کاردان فنی راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند. توجه داشته باشید این افراد باید برخی آزمایش های جانبی را نیز انجام دهند، تا سلامت خود برای دریافت گواهینامه را ثابت کنند.

2- افرادی که قبلا دارای نقص عضو بوده اند یا بعد از اخذ گواهینامه دچار مشکلات جسمانی شده اند و بعد از انجام معاینه پزشکی به تایید کاردان فنی نیاز دارند.

بعد از ثبت درخواست و تمام شدن مراحل تمدید گواهینامه رانندگی، به فرد متقاضی تمدید گواهینامه رسیدی داده می شود که بتواند آن را به ماموران راهنمایی و رانندگی ارائه دهد. در نهایت 1 هفته تا 10 روز بعد از ارائه مدارک و ثبت در خواست در پلیس +10 گواهینامه جدید صادر خواهد شد. با ما همراه باشید در بخش زیر به بررسی مدارک برای تمدید گواهینامه می پردازیم.

تمدید گواهینامه چقدر طول می‌کشد

تمدید گواهینامه چقدر طول می کشد؟ در خصوص زمان تمدید گواهینامه لازم است بدانید از زمان درخواست تمدید گواهینامه شما 1 تا 10 روز زمان صرف می کند تا گواهینامه تمدید و صادر شود.

شرایط تمدید و تعویض گواهینامه چیست

در چه شرایطی می‌توانیم گواهینامه خود را تمدید یا تعویض کنیم؟ شرایط تمدید و تعویض گواهینامه ممکن است بسته به نوع گواهینامه و قوانین مربوطه متفاوت باشد. اما به طور کلی، برای تمدید یا تعویض گواهینامه، شما باید به مراجع مربوطه مراجعه کنید و شرایط مورد نیاز را برآورد کنید. برخی از شرایط ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • داشتن مدارک و مستندات مورد نیاز برای تمدید یا تعویض گواهینامه
 • پرداخت هزینه های مربوطه
 • عبور از آزمون های مورد نیاز
 • عدم داشتن مشکلات جدی در سوابق رانندگی یا مجوزهای دیگر
 • عدم داشتن مشکلات پزشکی جدی که ممکن است تأثیر منفی بر رانندگی داشته باشد.

بهتر است قبل از تمدید یا تعویض گواهینامه، با مراجع مربوطه تماس بگیرید و شرایط دقیق را بررسی کنید.

شرایط تعویض گواهینامه رانندگی عبارتند از:

 1. گم شدن یا سرقت گواهینامه رانندگی.
 2. خراب شدن یا فرسودگی شدید گواهینامه رانندگی.
 3. تغییر اطلاعات شخصی در گواهینامه رانندگی.
 4. تغییر نوع و دسته خودرویی که قصد رانندگی آن را دارید.

برای تعویض گواهینامه رانندگی باید به دفتر پذیرش سازمان رانندگی مراجعه کرده و فرم درخواست تعویض گواهینامه رانندگی را تکمیل کنید. همچنین باید مدارک مورد نیاز را نیز به همراه خود داشته باشید. هزینه تعویض گواهینامه رانندگی نیز بسته به نوع و مدت اعتبار گواهینامه متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه رنگ کامل خودرو پیشنهاد می کنم به لینک زیر مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی

مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی

مراحل و مدارک موردنیاز تمدید گواهینامه (مدارک لازم جهت تمدید گواهینامه رانندگی)، مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی چیست؟ مدارک لازم برای تمدید گواهینامه تاریخ گذشته به شرح زیر می باشد:

 • اصل و کپی شناسنامه در صورت داشتن توضیحات کپی از صفحه توضیحات با مهر ثبت احوال الزامی می باشد در شناسنامه های جدید کپی صفحه محل تنظیم سند نیز باید ارائه شود.
 • اصل و کپی روی کارت ملی و پشت کارت ملی
 • ارائه آدرس دقیق محل سکونت به همراه کد پستی 10 رقمی
 • اصل گواهینامه قدیمی که قصد تمدید آن را دارید.
 • تصویر بیومتریک چهره که در پلیس + 10 گرفته می شود.
 • تمدید گواهینامه پایه یک: گواهی عدم اعتیاد برای افرادی که قصد تعویض گواهینامه پایه یک را دارند، ضروری می باشد.
 • ارائه کارت پایان خدمت و برگه آزمایشگاه در آن گروه خونی شما مشخص شده است. چنانچه این مدارک را همراه ندارید، می توانید برای تکمیل کردن فرم خوداظهاری گروه خونی خود را اعلام نمایید.

البته توجه داشته باشید مدارک لازم برای تمدید گواهینامه پایه 2 نیز مانند مدارک لازم در بخش بالا ذکر شده است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صافکاری، کتاب صافکاری را مطالعه نمایید. برای مشاهده این صفحه بر روی لینک موجود کلیک نمایید.


مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی مراحل و هزینه آن

تمدید گواهینامه بعد از چند سال (تمدید گواهینامه رانندگی تاریخ گذشته)، به صورت کلی در بخش بالا با مراحل تمدید گواهینامه (مدارک لازم برای تمدید گواهینامه ۱۴۰۱) و مدارک لازم برای تمدید گواهینامه رانندگی آشنا شدید. به طور کلی برای تمدید گواهینامه رانندگی باید به مراحل زیر عمل کنید:

 1. تهیه فرم درخواست تمدید گواهینامه رانندگی از سایت سازمان رانندگی و بهره‌برداری از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ خودرو.
 2. تکمیل فرم درخواست با اطلاعات شخصی و اطلاعات گواهینامه رانندگی.
 3. پرداخت هزینه تمدید گواهینامه رانندگی به صورت آنلاین یا حضوری در دفتر پذیرش سازمان رانندگی.
 4. تحویل فرم درخواست و مدارک مورد نیاز به دفتر پذیرش سازمان رانندگی.
 5. انجام آزمون‌های پزشکی و رانندگی در صورت نیاز.

هزینه تمدید گواهینامه رانندگی بسته به نوع و مدت اعتبار گواهینامه متفاوت است. برای اطلاعات دقیق‌تر درباره هزینه‌ها، به سایت سازمان رانندگی و بهره‌برداری از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مراجعه کنید.

تمدید گواهینامه غیر حضوری

آیا تمدید گواهینامه غیرحضوری امکان‌پذیر است؟ تمدید گواهینامه غیر حضوری (تمدید گواهینامه غیر حضوری) به معنای این است که شما نیازی به حضور حضوری در دفتر مربوطه ندارید و می‌توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. برای تمدید گواهینامه غیر حضوری (تمدید گواهینامه آنلاین)، باید به سایت یا پلتفرم مربوطه مراجعه کنید و فرم تمدید را پر کنید. در این فرم، باید اطلاعات شخصی و اطلاعات مربوط به گواهینامه خود را وارد کنید و همچنین ممکن است بخشی از فرم به پرسش‌های پزشکی و رانندگی اختصاص داده شود.

پس از پر کردن فرم، باید مدارک مورد نیاز را به صورت الکترونیکی ارسال کنید. این مدارک ممکن است شامل عکس پرسنلی، کپی گواهینامه، کپی بیمه نامه و سایر مدارک مربوطه باشد. پس از بررسی مدارک و تأیید آن‌ها، گواهینامه شما تمدید خواهد شد و به آدرس مورد نظر ارسال خواهد شد.

البته البته! موردی که در خصوص گواهینامه غیرحضوری وجود دارد این است که یکی از مراحل نوبت دهی تعویض گواهینامه؛ احراز هویتو ثبت اثر انگشت به صورت الکترونیکی توسط کارشناس می باشد. بنابراین به همین علت در حال حاضر امکان تمدید گواهینامه رانندگی آنلاین وجود ندارد.

اگر علاقه مند به یادگیری تخصصی نقاشی خودرو هستید، می توانید به صفحه آموزش صافکاری pdf مراجعه نمایید.

هزینه تمدید گواهینامه 1402

هزینه تمدید گواهینامه 1402

هزینه تمدید گواهینامه ۱۴۰۱ چقدر است؟ هزینه تمدید گواهینامه تاریخ گذشته، همانطور که گفته شد برای تحویل مدارک رانندگی و تمدید گواهینامه رانندگی باید هزینه هایی را مجددا پرداخت نمایید. برخی از این هزینه ها مربوط به ارسال پستی و معاینات پزشکی و …. می باشد که باید از طریق دستگاه کارتخوان این دفاتر پرداخت شود. هزینه تمدید گواهینامه شامل موارد زیر می باشد.

 • تمدید گواهینامه
 • هزینه حق تمبر
 • هزینه تصویر بیومتریک
 • هزینه ارسال گواهینامه رانندگی
 • هزینه معاینات و آزمایشات پزشکی
 • هزینه جریمه دیر کرد های تعویض گواهینامه رانندگی

با توجه به موارد ذکر شده در بخش بالا برای اطلاع از هزینه دقیق می توانید به مراکز و دفاتر مربوطه مراجعه نمایید.

آیا برای تمدید گواهینامه معاینه چشم لازم است

در بسیاری از کشورها برای تمدید گواهینامه رانندگی، معاینه چشم الزامی است. این معاینه به منظور اطمینان از اینکه راننده برای رانندگی به خوبی بینایی دارد و مشکلی در چشم‌هایش وجود ندارد، انجام می‌شود.

لازم است بدانید برای تعویض گواهینامه گروه ب به صورت موقت، نیاز به انجام معاینه چشم نمی باشد. و برای این منظور ارائه یک قطعه عکس کافی می باشد.

برای تمدید گواهینامه کارت پایان خدمت لازم است

آیا کارت پایان خدمت از موارد ضروری برای دریافت و تمدید گواهینامه می باشد؟ لازم است بدانید افرادی که دانشجو و یا دانش آموز هستند می توانند بدون داشتن کارت پایان خدمت گواهینامه خود را در یافت نمایند. این افراد می توانند بدون داشتن کارت پایان خدمت هم اقدام به تمدید گواهینامه رانندگی خود نمایند.

چگونه گواهینامه بین‌المللی دریافت کنیم

تمدید گواهینامه بین‌المللی، چگونه گواهینامه بین المللی دریافت کنیم؟ برای دریافت گواهینامه و ثبت نام گواهینامه بین المللی رانندگی، می توان به دو صورت اقدام کرد. 1- از طریق سایت(idp.taci.ir) 2- مراجعه حضوری به مراکز و نمایندگی های کانون جهانگردی و اتومبیل رانی برای افراد مقدور می باشد

شما می توانید با کلیک بر روی لینک موجود فیلم آموزش لیسه گری خودرو را مشاهده نمایید.

مدارک موردنیاز برای صدور گواهینامه‌ بین‌المللی

برای دریافت گواهینامه بین المللی مدارک زیادی نیاز نیست؛ تنها کافی است گواهینامه پایه 3 که 1 ماه و 1 روز اعتبار دارد، را به همراه گذرنامه و یک قطعه عکس پرسنلی 4*3 به همراه داشته باشید. البته به خاطر داشته باشید برای مراجعه حضوری باید کپی گواهینامه و گذرنامه را همراه خود داشته باشید.

تمدید گواهینامه زودتر از موعد

تمدید گواهینامه 2 ساله، تمدید گواهینامه زودتر از موعد، بستگی به قوانین و مقررات مربوط به هر گواهینامه دارد. در برخی موارد، ممکن است بتوانید گواهینامه خود را زودتر از موعد تمدید کنید، اما در برخی موارد دیگر، شما باید منتظر بمانید تا موعد تمدید گواهینامه رسیده باشد. برای اطلاعات دقیقتر در مورد تمدید گواهینامه خود، به دفتر مربوطه مراجعه کنید و از قوانین و مقررات مربوط به گواهینامه خود آگاهی پیدا کنید.

سوالات متداول

هزینه تمدید گواهینامه چقدر است

هزینه تمدید گواهینامه به عوامل بستگی دارد که شما می توانید در این پست این عوامل را مشاهده نمایید.

برای تمدید گواهینامه کجا باید رفت

برای تمدید گواهینامه باید به مراکز الکترونیکی انتظامی و پلیس +10 مراجعه نمایید.

شرایط تمدید گواهینامه برای افراد مسن چیست

تمدید گواهینامه برای افراد مسن دارای شرایطی می باشد که شما می توانید این شرایط را در این پست مطالعه نمایید.

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید