پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
با آب جوش بدنه ماشینتو صافکاری کن | صافکاری بدنه ماشین با آب جوش در چند مرحله

صافکاری بدنه ماشین با آب جوش

راهنمای مطالعه

اگر زمان زیادی از روز خود را داخل خودروی شخصی خود هستید احتمالا مي‌دانید که ایجاد فرو رفتگی روی بدنه خودرو شتری است که جلوی در خانه هر راننده ای می‌نشیند و احتمالا رفاقتی هم با صافکار محله خودتان به خاطر رفت و آمد زیاد به تعمیرگاه ایجاد کرده اید.

اگر دنبال راهکاری با هزینه پایین تر نسبت به هر بار مراجعه به تعمیرگاه برای صافکاری بدنه خودرو خود هستید این مقاله به دردتان خواهد خورد.

شاید باور این که انجام صافکاری بدنه خودرو در منزل به خوبی و کیفیت یک تعمیرگاه با امکانات فراوان ممکن است در ابتدا حرفی مسخره به نظر بیاید ولی بهتر است بدانید که این کار کاملا ممکن است و در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع روش های صافکاری در منزل بپردازیم.

انواع روش های صافکاری با آب جوش در خانه

انواع روش های صافکاری با آب جوش در خانه

راهکار های بسیار زیادی برای صافکاری خودروی شما در منزل وجود دارد که البته بسته به جنس بدنه ماشین شما و یا قسمتی از خودرو که دچار فرورفتگی شده است، لازم است به شیوه های مختلفی عمل کنید.

به طور کلی، برای آن که محل فرو رفتگی خودروی خود را با آب جوش صافکاری کنید، به جز آب جوش، نیاز به آب سرد و تلنبه لوله باز کن نیز دارید.

همچنین یک ظرف پر از آب یخ و همچنین دستکش هایی برای محافظت از خود نیاز دارید که مانع از سوختن دست های شما در صورت تماس با آب جوش شوند.

درصورتی که فرورفتگی خودروی شما سطحی بود، می‌توانید مقدار کمی از آب را روی قسمت فرو رفته خودرو ریخته و سپس با تلنبه آن قسمت را بیرون بکشید.

نکته ای که لازم است حتما حواستان به آن جمع باشد این است که جنس تلنبه حتما باید از پلاستیک باشد تا به بدنه خودروی شما آسیب نرسد.

در صورتی که جنس قسمتی از خودروی شما که دچار فرو رفتگی شده است از آلومینیوم باشد، موقع استفاده از آب جوش باید دقت عمل بیشتری به خرج دهید چرا که به علت مقاومت کم تر این متریال، احتمال اینکه به رنگ بدنه خودرو آسیب بزنید بسیار بالا است.

با این وجود، گاهی تنها راه صافکاری خودرو در منزل استفاده کردن از آب جوش به صورت مستقیم روی بدنه خودرو است. در مواردی که فرو رفتگی عمیق تر بوده یا نیاز به ایجاد انعطاف بیشتری در بدنه داریم بهتر است از این روش استفاده کنیم که معمولا برای از بین بردن فرو رفتگی در قسمت سپر خودرو استفاده می‌شود.

صافکاری سپر با آب جوش

در مورد سپر خودرو، با ریختن آب جوش روی قسمت فرو رفته می‌توانید بدون تلنبه و تنها با ضربه زدن به پشت قسمتی که فرو رفته، آن را به شکل عادی برگردانید. البته همان طور که می‌دانید، تاثیر گرما برای مدت کمی روی قسمت فرو رفته خواهد ماند و بهتر است این کار را با سرعت هر چه بیشتر انجام دهید و سپس، برای تسریع سفت شدن پلاستیک سپر می‌توانید از آب سرد استفاده نمایید.

روش های متعدد دیگری برای از بین بردن فرو رفتگی بدنه خودرو در خانه یا صافکاری خودرو در منزل وجود دارد که استفاده کردن از آب جوش یکی از آن ها بود.

صافکاری خودرو در منزل

صافکاری خودرو در منزل

برای صافکاری خودرو در منزل، بدون استفاده از آب جوش می‌توانید از سشوار کمک بگیرید.

سشوار نیزبه عنوان یک عامل گرما دهنده، باعث نرم شدن پلاستیک خودروی شما می‌شود که می‌توانید پس از چند ثانیه تنظیم آن روی گرم ترین درجه ممکن، با استفاده از تلنبه پلاستیکی مانند روش بالا عمل کرده و فرو رفتگی را بیرون بکشید.

اگر جاروبرقی که در خانه خود دارید از مکش خوبی برخوردار است، می‌توانید از این بابت مطمئن باشید که یک ابزار بسیار مناسب دیگر برای صافکاری در اختیار دارید. البته، برای صافکاری بدونه خودروی خود در منزل علاوه بر جارو برقی نیاز به یک ظرف پلاستیکی با سایزی متناسب با فرورفتگی نیز دارید.

به عنوان مثال در صورتی که فرو رفتگی قطر زیادی نداشته باشد می‌توانید از یک سطل ماست استفاده کنید. کف سطل ماست را به اندازه لوله جاروبرقی خود سوراخ کنید و دهنه آن را روی فرو رفتگی قرار دهید. سپس لوله جارو برقی را روی سوراخ به وجود آمده روی سطل ماست قرار داده و جارو برقی را روشن کنید.

به جز سطل ماست که مثال زده شد، گلدان های پلاستیکی هم می‌توانند گزینه مناسبی برای این نوع از صافکاری خودرو باشند.

صافکاری با یخ خشک

صافکاری با یخ خشک

اگر دسترسی به یخ خشک برای شما امکان پذیر است، استفاده از روش صافکاری بدنه خودرو با استفاده از یخ خشک را امتحان کنید. گرچه بیشتر یخ خشک را باعث ایجاد سرما می‌دانند اما می‌توان از آن برای برطرف کردن فرو رفتگی بدنه خودرو در منزل نیز استفاده کرد.

برای انجام این کار باید یخ خشک را در محل فرورفتگی نگه دارید و روی تمام قسمت های آن بمالید. به یاد داشته باشید که باید این کار را چند بار و البته با فاصله های پنج دقیقه ای انجام دهید.

نکته مهمی که در استفاده از این روش وجود دارد این است که باید حتما از تماس یخ خشک با پوست اجتناب کنید چرا که تماس پوست انسان با یخ خشک بافت پوست را از بین برده و موجب ایجاد زخم و سوزش می‌گردد.

در پایان مقاله لازم دانستیم که یکی دیگر از روش های محافظت از بدنه ماشین و براق کردن آن را به معرفی کنیم. یکی از بهترین راهکار ها سرامیک بدنه خودرو است. برای اطلاع از این روش رایج و هزینه انجام این کار برای ماشین های مختلف میتوانید به صفحه هزینه سرامیک خودرو مراجعه کنید.

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید