پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
مزایا و معایب لاستیک ۲۰۵ برای خودروی پژو ۴۰۵ | لاستیک 205 برای پژوم خوبه یا نه ؟

مزایا و معایب لاستیک ۲۰۵ برای خودروی پژو ۴۰۵

خودروی پژو ۴۰۵ در سال ۱۹۸۸ به عنوان بهترین خودروی سال در اروپا نیز شناخته شده بود و در سال ۱۳۶۹ وارد ایران شد.

به خاطر کیفیت مناسب و قیمت خوب و همچنین خدمات پس از فروشی که شرکن ایران خودرو به خریداران ارائه می‌دهد این خودرو همچنان یکی از پرفروش ترین ماشین های حال حاضر در ایران است.

انتخاب لاستیک مناسب برای خودرو، دغدغه همه رانندگان است و خودروی ۴۰۵ نیز از این قاعده مستثنی نیست. انتخاب لاستیک مناسب برای خودرو می‌تواند به فرمان پذیری بهتر، بازده بهتر سیستم ترمز و تعلیق و همچنین راحتی بیشتر سرنشینان خودرو کمک کند.

سایزهای لاستیکی که معمولا برای خودروی ۴۰۵، ( به جز حالت استاندارد که ۱۴/۶۵/۱۸۵ است ) به کار برده می‌شوند، ۱۴/۶۰/۱۹۵ و ۱۴/۶۵/۲۰۵ است که البته پیشنهاد می‌شود تا حد امکان از همان سایز استاندارد استفاده شود.

تعمیرگاه مورد نظر خودتو در لیست تعمیرگاه های تهران پیدا کن

یکی از دلایلی که رانندگان را به استفاده کردن از سایز خودروی ۲۰۵ ترغیب می‌کند ظاهر اسپورتی است که این سایز به خودرو می‌بخشد و از این جهت بسیار مورد توجه افراد، به خصوص رانندگان جوان تر قرار گرفته است اما در عین زیبایی، استفاده کردن از لاستیک های بسیار پهن ۲۰۵ برای ۴۰۵ معایبی دارد که به هیچ عنوان نباید از آن ها چشم پوشی کرد.

یکی از معایب لاستیک پهنی مانند ۲۰۵ برای ۴۰۵ این است که در آب و هوای بارانی که سطح زمین خیس و لغزنده است، زیاد شدن پهنا باعث می‌شود آب داخل عاج های تایر جمع شده و چسبندگی لاستیک را کم کند. کم شدن چسبندگی تایر خودرو موجب می‌شود اصطکاک آن با زمین کم شده و فرمان پذیری آن نیز به همین نسبت کاهش یابد.

مطالعه پیشنهادی : تفاوت قیمت لاستیک بارز دولتی و آزاد

اگر از خودرو 405 استفاده می کنید باید بدانید :

در واقع اگر در موقعیت جغرافیایی با اب و هوای بارانی زندگی می‌کنید بهتر است به هیچ وجه به بهانه زیباتر شدن خودرو سراغ لاستیک های بیش از حد پهن نروید.

در آب و هوای خشک، لاستیک های پهن موجب می‌شوند فشار زیادتری به قطعات انتقال نیروی خودرو وارد شود که در ادامه منجر به زیادتر شدن مصرف سوخت خودرو می‌گردد. همچنین افزایش چسبندگی در مسیرهای خشک موجب تاثیر منفی در شتاب خودرو می‌گردد.

البته لازم به ذکر است که همین چسبندگی بیشتر لاستیک پهنی مانند ۲۰۵ برای ۴۰۵ در مسیرهای خشک موجب فرمان پذیری بهتر خودرو می‌گردد.

اگر هزینه ای که برای تایر می‌کنید برایتان اهمیت دارد قیمت بالای لاستیک های پهن را نیز در نظر بگیرید. ضمن این که لاستیک های بزرگتر رینگ های بزرگتری هم لازم دارند که باید هزینه ای جداگانه برای آن ها نیز تقبل کنید.

البته تصمیم نهایی با شماست که از چه سایز لاستیکی می‌خواهید برای خودروی ۴۰۵ خود استفاده کنید. افرادی نیز هستند که مصرانه در طول سال ها از تایر ۲۰۵ استفاده کرده و از آن رضایت دارند اما بهتر است پیش از تصمیم گیری، به تمام نکاتی که گفته شد توجه کنید و مزایا و معایب لاستیک ۲۰۵ برای خودروی پژو ۴۰۵ را با یکدیگر مقایسه کنید تا از میان لاستیک باریک تر از ۲۰۵ با قیمت پایین تر، شتاب بالاتر، راحتی بهتر و لاستیک ۲۰۵ با قیمت بالاتر، اسایش کمتر و زیبایی بهتر یکی را انتخاب نمایید.

شاید دلتون بخواد بدونید!

بهترین کارخانه های لاستیک سازی ایران

لاستیک 165 بهتره یا 175

تفاوت لاستیک 205 با 185

لاستیک گل ریز یا گل درشت

معایب لاستیک پهن برای 206

تفاوت فاق لاستیک 60 با 65

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید