پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تفاوت رینگ پراید با تیبا | چگونه لاستیک پراید را از تیبا تشخصی دهیم ؟

تفاوت رینگ پراید با تیبا

بعد از خودروی پیکان، پراید پرفروش ترین خودروی ایران شد اما پیش از آن که تولید آن داخلی شود، نمونه های کره ای در دهه هفتاد در ایران به راه افتادند. سال های اول دهه هشتاد تولید پراید در ایران آغاز شد. اما تیبا که آن را به عنوان اولین خودروی ملی سایپا می‌شناسند در سال ۸۷ رونمایی شد. این خودرو ترکیبی از دیزاین های ریو، ال نود و پراید است.

یکی از علت های مقایسه کردن پراید و تیبا، شباهت های زیاد این دو ماشین است. هر دوی این ماشین ها جزو خودرو هایی هستند که خرید آن به نسبت سایر خودرو ها از نظر هزینه ها راحت تر است.

با وجود تفاوت های مختلف ظاهری تیبا و پراید ( ارتفاع و طول و عرض بیش تر تیبا نسبت به پراید ) اما سایز رینگ هر دو خودرو با یک دیگر برابر است و رینگ فابریک مورد استفاده روی هر دوی این خودرو ها ۱۳ اینچی است.

تفاوت های بین رینگ پراید و تیبا

تفاوت های بین رینگ پراید و تیبا

تفاوت های بسیار زیادی بین خودرو های تیبا و پراید وجود دارد که یکی از آن ها توان موتور است. موتور تیبا ۱۵۰۰ سی سی است که به مراتب قوی تر از پراید محسوب می‌شود و این موضوع موجب می‌شود که شتاب پراید کند تر از تیبا باشد.

از نظر بدنه و ایمنی نیز تیبا برتری هایی نسبت به پراید دارد. این خودرو به ترمز ABS و ۲ ایربگ مجهز است که خود مزیت دیگری نسبت به پراید محسوب می‌شود.

لاستیک فابریکی که روی این خودرو ها استفاده می‌شود اما مانند رینگ آن ها سایز برابر داشته و ۱۷۵ می‌باشد اما معمولا افراد بنا به دلایل مختلف اقدام به استفاده از لاستیک های پهن تر می‌کنند.

به یاد داشته باشید که موقع خرید لاستیک با سایزی به جز سایز فابریک خودرو، سراغ لاستیک های باریک تر نروید.

سایز لاستیک فابریک خودرو، می‌تواند حداکثر فشار محتمل روی خودرو را تحمل کند اما در صورتی که پهنای آن کم تر از مقدار استاندارد کارخانه شود امکان پارگی لاستیک و وارد شدن آسیب های جانی و مالی بسیار زیادی وجود دارد.

البته، هنگام خرید لاستیک پهن نیز نباید از حد استاندارد آن جلو تر رفت چرا که موجب می‌شود لاستیک به بدنه و گلگیر خودرو گیر کرده و خطراتی را ایجاد کند.

استفاده از لاستیک سایز ۱۸۵ برای خودرو های تیبا و پراید می‌تواند بسیار مناسب باشد چرا که هم از حالت فابریکی پهن تر است و مزایای لاستیک های پهن مانند زیباتر کردن ظاهر خودرو را به آن می‌بخشد و هم مانند ۲۰۵، پهنای بیش از حد موجب بروز مشکل نخواهد شد.

لاستیک های تیبا و پراید را می‌توانید از انواع برند های ایرانی و خارجی تهیه نمایید. این خودرو ها معمولا با لاستیک فابریک بارز به خریداران و رانندگان عرضه می‌شوند اما می‌توانید با مارک های مختلف لاستیک مثل کویر تایر و یزد تایر از انواع ایرانی و یا لاستیک هانکوک و لاستیک میشلن از نمونه های خارجی جایگزین نمایید.

گر چه از لحاظ کیفیت، لاستیک های ایرانی و خارجی تفاوت های بسیار زیادی با یک دیگر دارند اما هنگام خرید لاستیک، قیمت آن ها نیز اهمیت پیدا می‌کند. تفاوت قیمت لاستیک های ایرانی و لاستیک های خارجی به سبب بالا بودن قیمت ارز و همچنین هزینه های حمل و نقل و … بسیار زیاد است.

همان طور که گفته شد، خودرو های پراید و تیبا جزو ارزان قیمت ترین خودرو های حال حاضر کشور محسوب می‌شوند که شاید انداختن لاستیک های گران قیمتی مانند هانکوک و میشلن برای این خودرو ها مناسب نباشد.

چگونه لاستیک پراید را از تیبا تشخصی دهیم ؟

چگونه لاستیک پراید را از تیبا تشخصی دهیم ؟

همان طور که گفته شد با وجود تفاوت های زیاد خودرو های پراید و تیبا، در اندازه و ابعاد رینگ و لاستیکی که روی آن ها به کار برده شده است تفاوتی وجود ندارد.

هر دوی این خودرو ها در ابتدا با رینگ ۱۳ اینچی و لاستیک با پهنای ۱۷۵ به شما عرضه می‌شوند اما در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید لاستیک این خودرو ها را با لاستیک های با پهنای ۱۸۵ یا ۲۰۵ نیز جایگزین کنید که از میان آن ها تایر با پهنای ۱۸۵ گزینه مناسب تری است چرا که احتمال گیر کردن آن به گلگیر و بدنه خودرو کم تر است.

برند های بارز و کویر تایر جزو محبوب ترین برند های لاستیک برای خودرو های تیبا و پراید محسوب می‌شوند.

سوالاتی از جنس سوالات شما :

لاستیک مناسب برای تیبا

لاستیک 165 بهتره یا 175

بهترین کارخانه های لاستیک سازی ایران

صدا دادن لاستیک جلوی پراید

تفاوت لاستیک 205 با 185

لاستیک گل ریز یا گل درشت

تفاوت فاق لاستیک 60 با 65

علت خرابی تلسکوپی فرمان پراید

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید