پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تميز كردن چراغ خودرو | رفع کدری چراغ خودرو

تمیز کردن چراغ خودرو

راهنمای مطالعه

یکی از مشکلاتی که بسیاری از خودرو سواران با آن روبرو هستند، کدر و مات شدن چراغ خودرو می باشد. معمولا بعد از مدتی استفاده در صورت تمیز نکردن، چراغ ها به مرور رنگ زرد و کدری به خود می گیرد که زیبایی ظاهر ماشین را از بین می برد. 

نگهداری و مراقبت از انواع قطعات خودرو یکی از مهم ترین وظایف هر راننده ای می باشد. از این رو شفاف کردن و تمیز کردن چراغ خودرو از جمله اقداماتی است که شما باید برای مراقبت از چراغ های خودرو انجام دهید.

تميز كردن چراغ خودرو

برای تمیز کردن چراغ خودرو شما هم می توانید خودتان این کار را انجام دهید و یا می توانید خودرو خود را نزد یک متخصص ببرید تا چراغ های خودرو شما را توسط دستگاه های حرفه ای تمیز و براق کند. اگر تصمیم دارید که خودتان این کار را انجام دهید می توانید از روش های مختلفی که در ادامه معرفی کرده ایم استفاده کنید.

یکی از ساده ترین روش ها برای تمیز کردن چراغ خودرو، استفاده از مایع ظرفشویی می باشد. برای انجام این کار یک دستمال تمیز بردارید و مقدرای مایع ظرفشویی روی آن بریزید و اقدام به تمیز کردن چراغ ها کنید. در بعضی مواقع با همین راهکار ساده می توانید کدری و کثیفی چراغ ها را تمیز و پاک کنید و دیگر نیازی به راهکاری دیگر ندارید.  

از دیگر روش هایی که می تواند در تمیز کردن چراغ خودرو به شما کمک کنید، استفاده از سرکه است. سرکه یک ماده بسیار قوی است که برای پاک کردن و از بین بردن انواع آلودگی ها و کثیفی های روی شیشه کاربرد دارد.  

برای انجام این کار شما به مقداری سرکه سفید، آب، بطری اسپری و یک دستمال میکروفایبر نیاز دارید. ابتدا ماشین را با مقداری آب و شوینده مناسب شست و شو دهید و ماشین را از هر گونه گرد و غبار و آلودگی پاک کنید. 

مقداری سرکه سفید را با کمی آب ترکیب کنید. محلول بدست آمده را در یک بطری بریزید و روی چراغ ها اسپری کنید. پنج دقیقه صبر کنید و بعد با استفاده از یک دستمال میکروفایبر به صورت دایره ای چراغ ها را پاک کنید. 

دیتیلینگ خودرو یکی از این مشاغل مهم در زمینه خودرو می باشد که شامل ترمیم و احیای رنگ خودرو، پولیش، ترمیم کدری چراغ، واکس، نانو سرامیک و.. می شود. برای ورود به بازار کار دیتیلینگ خودرو به شما پیشنهاد می کنیم دوره آموزش دیتیلینگ خودرو اتوصافکار که زیر نظر اساتید برتر کشور برگزار می شود را از دست ندهید.

روش های رفع کدری چراغ ماشین در خانه

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در ذهنتان ایجاد شود این است که علت زرد و کدر شدن چراغ خودرو چیست؟ معمولا بعد از گذشت زمان و در صورت عدم نگهداری درست و تمیز نکردن مرتب چراغ ها، به مرور زمان چراغ ها رنگ زرد و کدر مانندی به خود می گیرند.

علت عمده این اتفاق به عوامل محیطی از جمله آب و هوا، باران، نور مستقیم آفتاب، برخورد با اجسام ریز و درشت و… مربوط می شود اما باید این نکته را در نظر بگیرید که کدری و زردی چراغ ها باعث شکست نور شده و در نتیجه راننده نمی تواند دید درستی نسبت به روبرو داشته باشد. 

شاید در چنین شرایطی اولین راه حلی که به ذهنتان برسد این باشد که چراغ ها را عوض کنید در صورتی که شما می توانید این مشکل را به یکسری راهکارهای ساده حل کنید. برای رفع کدری چراغ ماشین روش های مختلفی وجود دارد که می توانید هم با استفاده از دستگاه های مخصوص و هم با چند قلم مواد ساده این کار را انجام دهید که در ادامه به آن می پردازیم. 

پولیش زدن خودرو بعنوان یکی از بهترین روش ها برای رفع خطوط سطحی و عمقی روی بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پولیش زدن ماشین با دست و همینطور با دستگاه به صفحه نحوه پولیش زدن ماشین مراجعه کنید.

رفع کدری چراغ ماشین با جوش شیرین

یکی از روش های موثر در تمیز کردن چراغ خودرو استفاده از جوش شیرین می باشد. جوش شیرین هم همانند سرکه آلودگی ها و کثیفی ها را از بین می برد. برای انجام این کار به مقداری آب، کمی سرکه سفید، جوش شیرین، بطری اسپری و دستمال نیاز دارید. ابتدا مقداری جوش شیرین را کمی اب و سرکه مثل روش قبل ترکیب کنید.  

دستمال تمیزی را به محلول آماده شده آغشته کنید و سپس به صورت دورانی روی چراغ ها بکشید تا تمیز شود. سپس مقداری آب را در یک بطری اسپری ریخته و آن را روی چراغ ها اسپری کنید و با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید. اگر هنوز هم رد کثیفی روی چراغ ها بود دوباره این کار را انجام دهید. 

در صورتی که به دنبال بهترین براق کننده برای برق انداختن رینگ و لاستیک خودرو هستید، مقاله براق کردن رینگ و لاستیک خودرو را از دست ندهید.

رفع کدری چراغ ماشین با لیمو ترش

هنگامی که چراغ خودرو به دلایل مختلف کثیف می شود یکی از ساده ترین راه ها برای تمیز کردن آن ها استفاده از یک دستمال تمیز و آب می باشد. اگر با انجام این کار نتیجه مطلوبی نگرفتید می توانید از روش های دیگری که در بالا دکر شد استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های تمیز کردن چراغ خودرو، استفاده از لیمو ترش می باشد. برای اینکار فقط کافیست مقداری آب و لیمو ترش را باهم ترکییب کنید و با یک دستمال تمیز روی سطح چراغ خودرو بکشید. شما باید این کار را تا زمانی انجام دهید که سطح چراغ به خوبی تمیز شود. 

رفع کدری چراغ ماشین با نوشابه

نوشابه های گازدارد دارای موادی به نام اسدیته هستند که می توانند اکسیداسیون را حل کنند و رسوبات و آلودگی های روی انواع سطوح فلز، کاشی، آلیاژ و پلاستیک را به طور کامل تمیز و پاک می کند.

اسیدسیتریک موجود در نوشابه باعث از رفع لکه ها می شود و اسیدفسفریک موجب از بین رفتن رسوبات می گردد. نوشابه نسبت به سرکه و خمیردندان عملکرد کندتری دارد اما ارزان تر است. برای انجام این کار شما به وسایلی از جمله نوشابه، دستمال میکروفیبر، اسفنج، آب و شوینده نیاز دارید. 

برای شروع ابتدار مقداری مایع شوینده را روی اسفنج یا یک پارچه تمیر بریزید و روی چراغ ها بکشید تا کامل تمیز شود؛ سپس آن ها را خشک کنید.

در قدم دوم یک نوشابه بردارید. توجه داشته باشید که بهتر است از نوشابه های رژیمی استفاده کنید چرا که هم چسبندگی کمتری دارند و هم برای تمی کردن آن زمان کمتری از شما خواهد گرفت.

فراموش نکنید که اطراف چراغ را چسب بزنید که نوشابه به رنگ بدنه خودرو آسیبی وارد نکند. 

تورفتگی خودرو یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر خودرویی اتفاق بیفتد. اگر خودرو شما هم با این مشکل مواجه شده، برای برطرف کردن و ترمیم آن، به صفحه روش های رفع تورفتگی خودرو مراجعه کنید.

در این مرحله نوشابه را روی یک دستمال تمیز بریزید و روی چراغ بکشید یا می توانید نوشابه را در یک بطری اسپری بریزید و آن را روی چراغ ها اسپری کنید و صبر کنید که چند دقیقه بگذرد.

یک دستمال تمیز بردارید و آن را پاک کنید. در صورتی که چراغ ها چسبناک شده است می توانید با آب گرم و شوینده آن را مجدد بشویید تا به نتیجه دلخواه برسید. 

رفع کدری چراغ ماشین با پولیش

استفاده از پولیش بعنوان یکی دیگر از روش های موثر در تمیز کردن چراغ خودرو و رفع کدری آن محسوب می شود چرا که با استافده از فولیش چراغ ها می توانند به حالت اولیه خود برگردند و ظاهری زیبا به خودرو شما هدیه بدهند. 

برای انجام این کار شما به وسایلی از جمله مایع شوینده مخصوص خودرو، چسب کاغذی، سمباده ۲۰۰ یا ۴۰۰ و سمباده نرم با تراکم ۳۰۰۰، اسفنج یا دستمال میکروفیبر و الکل نیاز دارید.

قبل از شروع کار فراموش نکنید که اطراف چراغ خودرو را با چسب مخصوص بپوشانید تا به رنگ بدنه خودرو اسیبی وارد نشود. در قدم بعد مایع شوینده را با مقداری آب ترکیب کرده و روی سطح چراغ بکشید تا همه آلودگی ها و گرد و غبارها از بین برود. سپس با آب بشویید و با یک دستمال آن را خشک کنید. 

در قدم بعد باید از سمباده استفاده کنید. همانطور که گفتیم با استفاده از سمباده 200 روی سطح چراغ خودرو بکشید شما باید این کار را تا جایی ادامه دهید که چراغ ها کاملا تمیز و شفاف شوند و بعد که کل سطح را سمباده کشی کردید آن را بشویی  و با یک دستمال تمیز خشک کنید. 

اگر می خواهید اطلاعات کاملی درمورد نحوه پولیش زدن ماشین مشکی و سفید و همینطور دلایل استفاده از پولیش بدست بیاورید، به صفحه نحوه پولیش زدن ماشین مراجعه کنید.

در مرحله بعد از سمباده 400 استفاده کنید و دوباره همین مراحل را طی کنید. حال نوبت به پولیش زدن می رسد. در این مرمحله با استفاده از دستگاه های مخصوص یا یک اسفنج شروع به پولیش زدن کنید. لاذم به ذکر است که برای اینکار از خمیردندان هم می توانید استفاده کنید.

بعد از آن مقداری آب و مایع شوینده را با هم ترکیب کنید و روی سطح چراغ بکشید.  بعد از خشک کردن مقداری الکل را در بطری اسپری ریخته و روی چراغ ها اسپری کنید و بعد با یک دستمال تمیز آن را کامل پاک کنید.

اسپری شفاف کننده چراغ خودرو

امروزه در بازار اسپری های شفاف کننده بسیاری وجود دارد که شما با استفاده از آن ها به راحتی می توانید چراغ های خودرو خود را شفاف و تمیز کنید. 

شما می توانید این مدل اسپری ها را در فروشگاه های لوازم خودرو پیدا کنید. استفاده از این اسپری ها می تواند کار شما را بسیار راحت و آسان کند. فقط کافیست بعد از تهیه کردن اسپری مخصوص کمی از آن را روی چراغ ها اسپری کنید و پس از آن به سرعت شاهد این خواهید بود که شیشه ها براق می شوند و برق می زنند.

فراموش نکنید که برای تميز كردن چراغ خودرو با الکل یا اسپری نانو، حتما اطراف چراغ را با چسب بپوشانید تا رنگ بدنه خودرو آسیبی نبیند. هر اسپری شفاف کننده چراغ خودرو برای 4 عدد چراغ ماشین کافیست. همچنین استفاده از دستگاه شفاف سازی چراغ خودرو باعث می شود که ماتی، زردی و کثیفی چراغ خودرو از بین برود. 

رفع ماتی چراغ خودرو با خمیردندان

شاید برایتان عجیب باشد اما خمیردندان یکی از روش های بسیار موثر برای تمیز کردن چراغ خودرو محسوب می شود. خمیر دندان می تواند به خوبی کدری و کثیفی چراغ های خودرو را تمیز کنید. برای انجام این کار شما به وسایلی از جمله آب و مایع یا شیشه‌ پاک‌کن، خمیردندان غیرژله‌ای، دستمال میکروفیبر، نوارچسب نقاشی.

در ابتدا مقداری مایع را با آب ترکیب کنید و چراغ های جلو را با آن تمیز کنید تا همه چربی ها و آلودگی ها از بین برود. می توانید مقداری جوش شیرین هم به آن اضافه کنید. 

بعد از آن با دستمال میکروفیبر تمیز چراغ ها را خشک کنید. توجه داشته باشید که دور چراغ ها را با یک چسب مخصوص بپوشانید تا رنگ بدنه خودرو آسیبی نبیند. بهتر است از خمیردندان ژله ای استفاده کنید.

 خمیر دندان را روی چراغ بمالید و بعد با استفاده از یک دستمال یا پارچه تمیز به صورت دورانی روی آن بکشید. یادتان باشد که از خمیر دندان زیاد استفاده نکنید. 

همه گوشه و کنار ها را با یک مسواک تمیز پاک کنید. سپس با اب بشویید و چسب ها را به آرامی و با دقت بردارید. 

سنباده نرم برای چراغ ماشین

یکی از بهترین و بادوام ترین روش هایی که برای تمیز کردن چراغ خودرو کاربرد دارد، سنباده روش سنباده نرم برای چراغ ماشین است. برای رفع کدری چراغ ماشین با سمباده باید به روش زیر عمل کنید. 

ابتدا اطراف چراغ خودرو را با چسب بپوشانید تا به رنگ بدنه خودرو آسیب وارد نشود. روی سطح چراغ کمی آب اسپری کنید تا کمی مرطوب شود. سپس سنباده را با آب خیس کنید و به صورت دورانی روی چراغ بکشید. توجه داشته باشید که این کار را باید به آرامی انجام دهید.  

نکته قابل ذکر این است که از سنباده 2000 استفاده کنید. شما باید اینکار را تازمانی که همه سطح خودرو مه آلود شود انجام دهید تا چراغ خودرو کاملا سنباده کشی شود. 

در این مرحله مقداری الکل مالشی ایزوپروپیل را روی دستمال بریزید و روی چراغ بکشید تا کاملا تمیز شود. بعد از آن مقداری مایع شفاف کننده چراغ خودرو را در بطری اسپری بریزید و روی چراغ ها اسپری کنید. این کار را باید بعد از یک 24 ساعت دوباره انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید. در آخر هم یک لایه کارنوبا واکس که با نام موم بریزیلی هم معروف است روی سطح چراغ بمالید. 

شفاف سازی چراغ خودرو

دستگاه شفاف سازی چراغ خودرو

یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن چراغ حودرو و رفع کدری، استفاده از دستگاه شفاف سازی چراغ خودرو می باشد که از بهترین دستگاه های تولید شده در این زمینه می باشد. 

شما می توانید با کمک این دستگاه به راحتی و در کمترین زمان ممکن چراغ خودرو خود را براق و شفاف کنید و همه آلودگی ها و کثیفی ها را از بین ببرید.

بسیاری از مراکز صافکاری در سراسر کشور وجود دارند که با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات خاص، چراغ های خودرو شما را از هر گونه کثیفی، آلودگی، زردی و… پاک می کنند. الته باید توجه داشته باشید که برای اینکار باید به دنبال یک مرکز معتبر باشید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید. 

مشاورین ما در مجموعه اتوصافکار همه روزه آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز در سراسر تهران می باشند. شما می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی اتوصافکار از بهترین خدمات و بهترین امکانات بهره مند شوید. 

شفاف سازی چراغ خودرو با دستگاه

قیمت شفاف سازی چراغ خودرو

قیمت شفاف سازی چراغ خودرو یک قیمت واحد نیست. در هر محله ای و با توجه به نوع دستگاه و مواد استفاده شده می تواند قیمتی متفاوت و متغیر داشته باشد.

در حالت کلی قیمت شفاف سازی چراغ خودرو به عوامل محتلفی از جمله نوع پولیش و کیفیت مواد مخصوص شفاف سازی، حجم مواد مصرفی، اندازه چراغ‌ ها، نوع چراغ‌ ها، میزان و عمق خط و خش‌ها، میزان کدری و کثیفی چراغ‌ ها و… بستگی دارد. 

با توجه به نوسانات بازار نمی توان قیمت مشخصی را برای اینکار در نظر گرفت. به همین منظور شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و از قیمت شفاف سازی چراغ خودرو در محل خود خبردار شوید.

خبر خوب برای افرادی که در شهر تهران ساکن هستند و می خواهند نسبت به شفاف سازی چراغ خودرو خود اقدام کنند این است که تیم اتوصافکار برای افرادی که شهر تهران ساکن هستند تخفیف ویژه ای در نظر دارد و شما می توانید شفاف سازی خودرو خود را با هزینه کمتری انجام دهید. 

اگر تا به اینجا ادامه داده اید حتما مقاله ترمیم چراغ خودرو می تواند برای شما مفید باشد.

 

قیمت دستگاه براق کننده چراغ خودرو

دستگاه های براق کننده چراغ خودرو انواع مختلفی دارند و این مقاله گنجایش آن را ندارد ، به زودی مقاله ای منتشر می کنیم با عنوان انواع دستگاه های براق کننده که مطالعه آن می تواند به شما در این زمینه کمک بزرگی بکند.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت این دستگاه ها به دلیل اینکه از خارج از کشور وارد می شوند قیمت نسبتا بالایی دارند، علاوه بر آن به دلیل اینکه در کشور ما ثبات ارز نداریم هر باری که دلار بالا و پایین می شود در قیمت این دستگاه تاثیر گذار است.

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین دلایلی که چراغ خودرو شما کدر می شود عدم نور دهی درست آن است ، نور باتری شما از طریق باتری ها تنظیم می شود و بهتر است که برای خودرو خود از بهترین باتری ها استفاده کنید که در مقاله انواع باتری خودرو به آن پرداخته ایم.

مروری بر آنچه در این مقاله آموختیم :

چرا باید چراغ خودرو رو شفاف سازی کنیم ؟

ماشین سوارا می دونن که بعد از گذشتن مدتی، کیفیت نور های بالا و پایین کاهش پیدا می کنه و دیگه نمیتونه مسافتی که قبلا روشن می کرد رو روشن کنه، این مشکل به خاطر کدری ایجاد شده بر روی شیشه چراغ است که تنها راه برای رفع این مشکل شفاف سازی کردنشه!

برای رفع زردی چراغ ماشین چه کار هایی میشه کرد ؟

برای رفع زردی که روی چراغ خودرو قرار می گیره می شه کار های مختلفی انجام داد، از شستن به صورت دستی و یا سپردن آن دست یک فرد متخصص با ماده و محلول های آماده و باکیفیت گرفته، تا استفاده از دستگاه های شفاف سازی و…

دستگاه براق کننده چراغ خودرو به درد بخور هست ؟

صد در صد، خیلی گذشته از اون موقع هایی که این کارها به صورت دستی انجام می شد، با پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن این دستگاه ها، کار بسیار راحت تر شده و سرعت بسیار بیشتری گرفته است.

کجا برای شفاف سازی چراغ ماشینم اقدام کنم ؟

اتوصافکار تنها وب سایتی است که در هر کجای تهران که باشید، بهترین صافکاری و نقاشی را به شما معرفی می کند، برای پیدا کردن نزدیک ترین صافکاری که مسئولیت شفاف سازی چراغ خودرو شما رو برعهده می گیره وارد سایت شده و با مشاوران ما تماس بگیرید.

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید