پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ایرادات ساینا | معایب ساینا |‌چرا ساینا نخریم |راز هایی که درباره ساینا نمیدانید

ایرادات ساینا

ساینا یکی از ماشین های تولید داخل میباشد که در میتن خودرو های ایرانی طرفدارانی دارد اما شاید شما هم جز افرادی باشید که راز هایی در مورد معایب و ایرادات ساینا ندانید. در این مقاله میخواهیم مزایا و معایب ساینا را بررسی کنیم و ایراداتی که این ماشین دارد را به شما بگوییم که شاید در کمتر سایتی این ایرادات به شما گفته شود. با ما همراه باشید.

مزایا و معایب ساینا

برای بررسی مزایا و معایب ساینا شما در ابتدا باید بدانید در ایران چند مدل خودرو ساینا تولید میشود. همان طور که میدانید تیبا فیس لیفت خودرو پراید است و ساینا نیز فیس لیفت ماشین تیبا میباشد. به طور کلی خودرو ساینا در ایران در دو مدل عرضه میشود که عبارتند از:

 • ساینای دستی
 • ساینای اتوماتیک

برای این مدل های ساینا تیپ های مختلفی نیز وجود دارد که تیپ های مختلف آن عبارتند از:

 1. EX
 2. SE-A
 3. (SE-A (LUX
مزایا و معایب ساینا
مزایا و معایب ساینا

مزایا ساینا

در این بخش میخواهیم ویژگی ها و آپشن هایی که این ماشین تولید داخل دارد را با هم بررسی کنیم. به طور ملی این مزایا سبب میشود خرید ساینا پیشنهاد شود. البته بهتر است قبل از تصمیم برای خرید ساینا تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید و بیشتر در مورد مزایا و معایب ساینا تحقیق کنید.

 • طراحی بدنه از مزایا ساینا

بدنه ساینا در مقایسه با سایر خودرو های داخلی مانند پراید و تیبا کمی پیشرفته تر میباشد. در بدنه ساینا از طراحی های منحنی گونه استفاده شده است و جذابیت آن را دو چندان کرده است. چراغ های ساینا کمی از مدل های قبلی خودرو های سایپا تفاوت دارد و زیبایی آن را چند برابر کرده است. سپر جلو ساینا نیز کمی طراحی حرفه ای تری دارد و زیبایی خاصی به آن داده است.

 • جادار بودن کابین از مزایا ساینا

د رمقایسه با خودرو پراید و تیبا این خودرو داریا کابین جادارتری میباشد و همین امر سبب شده سرنشینان ساینا احساس راحتی بیشتری نسبت به آن خودرو ها داشته باشند. به دلیل همین راحیت این خودرو به یکی از انتخاب ها برای خرید ماشین های خانوادگی و ماشین های مناسب حمل مسافر تبدیل شد و از آن برای استفاده خانواده و جابجایی های درون شهری استفاده میشود.

راحتی سرنشینان در این ماشین از مزایایی میباشد که افراد را به خرید آن ترغیب میکند البته شما باید راحتی این ماشین را با ماشین های خارجی مقایسه کنید. کابین ساینا جادار تر از پژو 206 تیپ 2 میباشد.

 • صندوق دار بودن از مزایا ساینا

در صورتی که قصد مسافرت و جابجایی ای درون شهری با این ماین را داشته باشید دارا بودن صندوق عقب یکی از مزایایی است که میتواند شما را برای خرید این ماشین ترغیب کند. صندوق دار بودن ساینا سبب میشود بتوانید بدون هیچ نگرانی تمام وسایل را با خود جابجا کنید و نگران کمبود جا نباشید.

 • مصرف سوخت بهینه از مزایا ساینا

یکی از مهمترین مزایا ساینا مصرف سوخت بهینه آن میباشد. مصرف سوخت این مایشن برای هر 100 کیلومتر 7 لیتر بنزین میباشد. این میزان مصرف سوخت در مقایسه با ماشین های تولید داخل در رده مصرف سوخت مناسب قرار دارد.

 • مناسب بودن سیستم تهویه از مزایا ساینا

سیستم تهویه مناسب از دیگر مزایا ساینا میباشد که در مقایسه با سایر خودرو های داخلی سیستم باکیفیت تری میباشد که سرمایش و گرمایش مناسبی را برای سرنشینان فراهم میکند. در مدل های جدیدتر این خودرو سیستم تهویه به صورت دیجیتال میباشد همین امر نشان میدهد که تولید محصولات داخلی رو به رشد و بهبود است.

معایب ساینا

در مقابل مزایا ساینا این خودرو دارای ایرادات و معایبی نیز میباشد که افراد را از خرید آن منصرف میکند. در این قسمت میخواهیم معایب ساینا را به طور کامل با هم بررسی کنیم تا برای خرید این ماشین آگاهانه تر اقدام کنید.

 • سبک بودن بدنه از معایب ساینا

سبک بودن ساینا یکی از معایبی است که برای این ماشین ذکر میشود و همین سبک بودن سبب ایجاد تکان هایی در آن میشود و ایمنی آن را پایین میاورد.

مزایا و معایب ساینا
مزایا و معایب ساینا
 • قدرت پایین موتور از معایب ساینا

موتوری که در ماشین ساینا استفاده شده است دقیقا موتوری است که در تیبا استفاده شده که قدرت آن 87 اسب بخار میباشد و قدرت پایینی دارد و در حین حرکت نیز ایجاد صدا میکند و همین امر باعث نارضایتی سرنشینان این خودرو میشود.

ضعیف بودن قدرت موتور این ماشین سبب میشود در صورتی که 5 سرنشین در آن حضور داشته باشند ماشین افت عملکرد زیادی داشته باشد.

 • ضعیف بودن مونتاژ ماشین از معایب ساینا

درب ها در این ماشین به خوبی و راحتی چفت نمیشوند و درز ها در این ماشین مشاهده میشود که این نشان از مونتاژ ضعیف ساینا میباشد. درز هایی که در صندوق عقب و سپر جلوی ساینا وجود دارد نشان میدهد در آن ناهمگونی هایی وجود دارد.

 • ضعیف بودن بدنه ماشین از معایب ساینا

یکی دیگر از مواردی که افراد را از خرید این ماشین منصرف میکند ضعیف بودن بدنه ماشین میباشد. متاسفانه همین مورد امنیت این ماشین را کاهش میدهد و سبب میشود در تصادفات خطر بیشتری شما را تهدید کند. بسیاری از کارشناسان ایمنی این ماشین را در سطح پایینی میدانند و به همین دلیل به کسانی که قصد خرید این ماشین را دارند پیشنهاد میشود بیشتر به فکر ایمنی باشند و کمی برای خرید این ماشین تحقیق بیشتری انجام دهند.

 • خشک بودن پلاستیک کابین از معایب ساینا

پلاستیک هایی که در کابین خودرو ساینا استفاده شده است از جنس خشکی میباشد و همین امر سبب شده شبیه به تیبا باشد و کابین این ماشین کیفییت بالایی نداشته باشد و زیبایی آن نیز کاسته شده است.

ایا شاسی ساینا ضعیف است

یکی از متداول ترین سوالاتی که کاربران از ما میپرسند این است که ایا شاسی ساینا ضعیف است؟

یکی از معایب ساینا همین شاسی ضعیف آن است. معمولا بعد از چند کیلومتر شاسی جلو خودرو ساینا ترک برمیدارد و این یکی از ضعف های شرکت خودرو سازی سایپا میباشد.

در خیلی از موارد نیز مشاهده شده که در ساینا صفر ترک شاسی بدون آثار ضرب دیدگی در شاسی وجود دارد و این به دلیل استفاده از آلیاژ نامرغوب در ساخت شاسی ماشین است.

ایرادات ساینا

ایرادات ساینا ایرادات فنی و داخلی این ماشین میباشد که بهتر است قبل از اقدام به خرید این ماشین کمی بیشتر ارادات ساینا را بررسی کنید و با در نظر گرفتن مزایا و معایب ساینا اقدام به خرید این ماشین و یا خرید ماشین دیگری کنید.

مشکلات رایج ساینا را در این قسمت بررسی میکنیم و شما را بیشتر برای خرید و یا عدم خرید این ماشین آگاه میکنیم.

 • صدای زیاد فن از ایرادات ساینا

سیستم تهویه و فن ساینا یکی از ایرادات این ماشین میباشد که کیفیت پایینی دارد و نصب و طراحی غیر اصولی این سیستم سبب شده در حین کار کردن صدای زیادی تولید کند و همین امر سبب هب هم ریختن آرامش سرنشینان خودرو میشود.

 • صدای زیاد کمک فنر ها از ایرادات ساینا

استفاده از فنر های بی کیفیت و نامرغوب و طراحی ضعیف این ماشین سبب شده در حین حرکت کمک فنر ها صدای زیادی ایجاد کنند و همین امر سبب از بین رفتن رضایت مشتریان این خودرو میشود.

ایرادات ساینا
ایرادات ساینا
 • صدا دادن داشبورد از ایرادات ساینا

در قسمت داشبورد این ماشین از پلاستیک های خشک و بی کیفیت استفاده شده است و همین امر سبب شده خط و خش های زیادی روی آن ایجاد شود و در کارکرد های پایین نیز افراد متوجه ایجاد صدا در داشبورد این ماشین میشود.

 • لرزش فرمان از ایرادات ساینا

یکی از ایرادات ساینا لرزش در فرمان آن میباشد که علت اصلی آن استفاده از لاستیک های نامرغوب و نامتعادل تقسیم شدن وزن خودرو میباشد. بهتر است برای رفع این ایراد از لاستیک های پهن تری استفاده شود. شما میتوانید برای رفع این ایراد مقاله علت لرزش فرمان در سرعت بالا را مطالعه کنید.

 • افت شدید قدرت موتور از ایرادات ساینا

از دیگر ایرادات خودرو ساینا این است که در صورتی که کولر ماشین روشن باشد قدرت موتور ماشین افت زیادی پیدا میکند و راننده در بعضی مواقع مجبور است برای رفع ایراد ماشین را خاموش کند.

 • پخش صدای زیاد موتور در کابین ماشین از ایرادات ساینا

در این ماشین عایق بندی ها بسیار بی کیفیت انجام شده اند و به دلیل عدم وجود عایق بندی اصولی صدای زیادی در کابین ماشین احساس میشود. ششمما میتوانید از نمد در زیر کاپوت ساینا استفاده کنید تا از میزان صدا کاسته شود.

 • صدا دادن زیربندی از ایرادات ساینا

در زمان شتاب در این خودرو صدای تق تق زیادی شنیده میشود که به دلیل ایراد در زیربندی این ماشین میباشد.

استحکام بدنه ساینا

یکی از معایب و ایرادات ماشین ساینا پایین بودن استحکام بدنه میباشد. متاسفانه ساخت این ماشین چندان مطابق با اصول و استاندارد ها نبوده و کیفیت بدنه این مایشن در سطح پایینی میباشد. همین امر سبب کاهش امنیت آن در برابر تصادفات و ضربه ها شده است و همان طور که میدانید آمار بالای خسارات این ماشین در تصادفات گواه این مدعا میباشد.

جنس بدنه این ماشین ضعیف میباشد و به دلیل سبک بودن وزن ماشین امنیت آن بسیار کاهش یافته است. اگر استحکام بدنه ساینا برای شما به عنوان یکی از گزینه ها و فاکتور های مهم محسوب میشود بهتر است کمی بیشتر برای خرید این خودرو تحقیق کنید.

استحکام بدنه ساینا
استحکام بدنه ساینا

مشکل گیربکس ساینا

از مشکلات رایج ساینا صدا دادن گیربکس میباشد. البته علت صدا دادن گیربکس ساینا به خاطر عایق بندی های نامناسبی است که در این ماشین استفاده شده است و در صورتی که بخواهید صدای گیربکس ماشین را کم کنید میتوانید از نمد در زیر کاپوت استفاده کنید.

مزایا و معایب ساینا اتوماتیک

ساینا اتومات هم ظاهری شبیه به ساینا معمولی دارد اما دیگر دنده ای نیست و اتوماتیک میباشد و همین سبب جلب رضایت عده ای از رانندگان شده است. معایب این مدل از ساینا دقیقا شبیه به ساینا معمولی میباشد و متاسفانه هر دو مدل ساینا ایمنی پایینی دارند و طراحی بدنه ان ها ضعیف میباشد و مونتاژ ضعیف و بی کیفیت دارند.

کابین هر دو مدل ساینا جادار میباشد و سرنشینان فضای بیشتری دارند و راحت تر میتوانند اوقات خود را صرف کنند. امکانات این ماشین در حد یک ماشین تولید داخلی قابل قبول میباشد.

معایب ساینا نسبت به تیبا

یکی از سوالاتی که مردم از ما میپرسند در مورد معایب ساینا نسبت به تیبا میباشد و میخواهند مقایسه ای بین این ماشین ها داشته باشند تا بتوانند آگاهانه تر ماشین خود را انتخاب کرده و خریداری کنند.

در این قسمت جدول معایب ساینا نسبت به تیبا را برای شما قرار داده ایم و شما برای اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله تیبا یا ساینا یا کوییک را مطالعه کنید.

مدل خودروسایناتیبا
پیشرانه4 سیلندر خطی-M15یورو 44 سیلندرخطی M15
حجم موتور1503 سی‌سی1503 سی‌سی
حداکثر قدرت87 اسب‌بخار87 اسب‌بخار
حداکثر گشتاور128128
مصرف سوخت (ترکیبی)لیتر در 100کیلومتر7.026.95
شتاب صفرتاصد12.8 ثانیه13 ثانیه
حداکثر سرعت175 km/h170 km/h
گیربکسدستی پنج‌دندهدستی پنج‌دنده
ظرفیت باک41 لیتر41 لیتر

معایب ساینا ex

برای آن که بتوانید معایب ساینا ex را بررسی کنید در این قسمت جدول مشخصات ساینا ex را برای شما درج میکنیم

نام خودروساینا EX
نوع موتورچهار سیلندر خطی– هشت سوپاپ – دریچه گاز مکانیکی
حجم موتور1503 سی سی
قدرت87 اسب بخار در 5200 دور بر دقیقه
گشتاور128 نیوتن متر در 4000 دور بر دقیقه
جعبه دنده5 سرعته دستی
انتقال قدرتدیفرانسیل جلو
شتاب 0-10012.8 ثانیه
بیشترین سرعت175 کیلومتر بر ساعت
مصرف ترکیبی7.02 لیتر در100 کیلومتر
ظرفیت باک41 لیتر
سیستم تعلیق جلومک‌فرسون 
سیستم تعلیق عقبمیله پیچشی
ترمز جلودیسکی (خنک شونده)
ترمز عقبکاسه‌ای

جمعبندی

در این مقاله صفر تا صد معایب ساینا و مزایا و معایب ساینا ex را به شما توضیح دادیم و شما را با ایرادات ساینا به همراه مزایا ساینا آشنا کردیم تا اگاهانه برای خرید این ماشین اقدام کنید. اگر سوالی در مورد این ماشین دارید میتوانید در قسمت نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ شما را بدهند.

سوالات متداول

ایرادات ساینا چیست؟

این ماشین در کنار مزایایی که در این مقاله ذکر شده است دارای معایب و ایراداتی میباشد که افراد را برای خرید این ماشین با تردید رو به رو میکند. از ایرادات ساینا میتوان به امنیت پایین آن،صدا دادن کمک فنر ها و لرزش و فرمان و … اساره کرد که تمام این ایرادات در مقاله توضیح داده شده است.

چرا ساینا نخریم؟

در این مقاله تمام معایب و مزایا ساینا را بررسی کرده ایم و هرآنچه شما برای خرید این ماشین باید بدانید را به شما توضیح داده ایم و شما میتوانید با در نظر داشتن این فاکتور ها برای خرید و یا عدم خرید ساینا تصمیم بگیرید.

مقالات اخیر

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید