پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
رفع کدری چراغ ماشین | رفع زردی و ماتی چراغ خودرو

رفع کدری چراغ ماشین

یکی از مشکلاتی که بسیاری از خودرو سواران با آن روبرو هستند، کدر و مات شدن چراغ خودرو می باشد. معمولا بعد از مدتی استفاده در صورت تمیز نکردن، چراغ ها به مرور رنگ زرد و کدری به خود می گیرد که زیبایی ظاهر ماشین را از بین می برد. نگهداری و مراقبت از انواع قطعات خودرو یکی از مهم ترین وظایف هر راننده ای می باشد. از این رو شفاف کردن و تمیز کردن چراغ خودرو از جمله اقداماتی است که شما باید برای مراقبت از چراغ های خودرو انجام دهید. در این مقاله روش های رفع کدری چراغ ماشین را به صورت تخصصی به شما آموزش داده ایم. اگر چراغ خودرو شما خراب شده باشد و نیاز به تعمیرات داشته باشد میتوانید به صفحه تعمیر چراغ خودرو مراجعه کنید و برای رفع ایرادات چراغ ماشین تان اقدام کنید.

رفع کدری چراغ ماشین
رفع کدری چراغ ماشین

رفع کدری چراغ ماشین

کدری چراغ‌ های ماشین یکی از مشکلات رایجی است که در طول زمان و به دلایل مختلفی ایجاد می شود. این مشکل می ‌تواند تأثیر منفی بر روشنایی و قابلیت دید در شب و در شرایط نامساعد رانندگی داشته باشد. برای رفع کدری چراغ ماشین، ابتدا باید علت آن را شناسایی کرده و سپس روش ‌های مناسب را برای رفع آن انتخاب کنیم.

علل کدری چراغ ماشین می ‌تواند شامل آلودگی و رسوبات روی لنزهای چراغ، خراشیدگی، فرسودگی لنزها، تغییر رنگ لنزها، عدم تعویض لامپ ‌ها، مشکلات در سیستم برقی خودرو و … باشد. هر یک از این عوامل می ‌توانند باعث کاهش شفافیت و روشنایی چراغ‌ ها شوند.

برای رفع زردی چراغ ماشین، ابتدا می ‌توان با تمیز کردن لنزهای چراغ و از بین بردن آلودگی ‌ها و رسوبات روی آن ها، بهبود قابل توجهی در شفافیت و روشنایی چراغ‌ ها داشت. استفاده از کیت‌ های تمیز کننده لنزهای چراغ نیز می ‌تواند در این مورد مفید باشد. در ادامه مقاله قصد داریم به روش های رفع کدری چراغ های ماشین و روش شفاف کردن چراغ ماشین بپردازیم؛ پس تا پایان مطالب با ما همراه باشید، چرا که این راهکارها برای شما نیز مفید خواهد بود.

یکی از خدمات تخصصی که در اتوصافکار ارائه میشود معرفی مراکز حرفه ای صافکاری و نقاشی در سراسر کشور است. اگر به دنبال مراکز مطمئن در منطقه مورد نظر خود هستید میتوانید به صفحه زیر مراجعه کنید و لیستی از مراکز را مشاهده نمایید.

رفع کدری چراغ ماشین در خانه

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در ذهنتان ایجاد شود این است که علت زرد و کدر شدن چراغ خودرو چیست؟ معمولا بعد از گذشت زمان و در صورت عدم نگهداری درست و تمیز نکردن مرتب چراغ ها، به مرور زمان چراغ ها رنگ زرد و کدر مانندی به خود می گیرند.

علت عمده این اتفاق به عوامل محیطی از جمله آب و هوا، باران، نور مستقیم آفتاب، برخورد با اجسام ریز و درشت و… مربوط می شود اما باید این نکته را در نظر بگیرید که کدری و زردی چراغ ها باعث شکست نور شده و در نتیجه راننده نمی تواند دید درستی نسبت به روبرو داشته باشد. 

شاید در چنین شرایطی اولین راه حلی که به ذهنتان برسد این باشد که چراغ ها را عوض کنید در صورتی که شما می توانید این مشکل را به یکسری راهکارهای ساده حل کنید. برای رفع کدری چراغ ماشین روش های مختلفی وجود دارد که می توانید هم با استفاده از دستگاه های مخصوص و هم با چند قلم مواد ساده این کار را انجام دهید که در ادامه به آن می پردازیم. 

پولیش زدن خودرو بعنوان یکی از بهترین روش ها برای رفع خطوط سطحی و عمقی روی بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پولیش زدن ماشین با دست و همینطور با دستگاه به صفحه نحوه پولیش زدن ماشین مراجعه کنید.

رفع کدری چراغ ماشین با جوش شیرین
رفع کدری چراغ ماشین با جوش شیرین

رفع کدری چراغ ماشین با جوش شیرین

یکی از روش های موثر در تمیز کردن چراغ خودرو استفاده از جوش شیرین می باشد. جوش شیرین هم همانند سرکه آلودگی ها و کثیفی ها را از بین می برد. برای انجام این کار به مقداری آب، کمی سرکه سفید، جوش شیرین، بطری اسپری و دستمال نیاز دارید. ابتدا مقداری جوش شیرین را کمی اب و سرکه مثل روش قبل ترکیب کنید.

 برای انجام این روش، ابتدا باید چراغ های ماشین را از هر گونه خاک و زباله تمیز کنید. سپس یک پارچه نرم و تمیز را با جوش شیرین خیس کرده و به آرامی روی سطح چراغ ها بمالید.

دستمال تمیزی را به محلول آماده شده آغشته کنید و سپس به صورت دورانی روی چراغ ها بکشید تا تمیز شود. سپس مقداری آب را در یک بطری اسپری ریخته و آن را روی چراغ ها اسپری کنید و با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید. اگر هنوز هم در کثیفی روی چراغ ها بود دوباره این کار را انجام دهید.

این روش می تواند به طور کامل و طولانی مدت کدری چراغ های ماشین را از بین ببرد. با این حال، باید توجه داشت که این روش با عنوان راهنمای رفع زردی چراغ ماشین فقط برای چراغ های پلاستیکی مناسب است و برای چراغ های شیشه ای مناسب نیست. همچنین، برای حفظ شفافیت چراغ ها، بهتر است از پوشش های محافظ استفاده کنید و آن ها را در برابر خوردگی و خط و خش محافظت نمایید و موجب برق انداختن چراغ ماشین شوید.

در صورتی که به دنبال بهترین براق کننده برای برق انداختن رینگ و لاستیک خودرو هستید، مقاله براق کردن رینگ و لاستیک خودرو را از دست ندهید.

رفع کدری چراغ ماشین با لیمو ترش

یکی دیگر از روش های تمیز کردن چراغ خودرو، استفاده از لیمو ترش می باشد. رفع کدری چراغ‌ ماشین با لیموترش یک روش خانگی و طبیعی است. لیموترش دارای خواص شیمیایی و اسیدی است که می ‌تواند به عنوان یک محلول پاک‌ کننده و شفاف‌ کننده بر روی سطح چراغ‌ ها عمل کند. در زیر توضیحات کاملی درباره استفاده از لیموترش برای رفع کدری چراغ‌ های ماشین آورده شده است:

 1. قبل از هر چیز، مطمئن شوید که سطح چراغ‌ ها خنک است و خودرو در محیط خنک قرار دارد. این امر بهتر است به دلیل جلوگیری از تغییرات ناخواسته دما و تأثیر آن بر عملکرد لیموترش رعایت شود.
 2. لیموترش تازه را در یک ظرف مناسب قرار دهید. می ‌توانید از لیموترش آماده نیز استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که لیموترش بدون اضافه کردن آب یا مواد دیگر تهیه شده است.
 3. با استفاده از پارچه نرم و تمیز، لیموترش را به طور ملایم و با حرکات دایره ‌ای روی سطح چراغ ‌ها پخش نمایید. تلاش کنید تا به طور یکنواخت لیموترش را روی سطح چراغ‌ ها پخش کنید. این کار باعث از بین بردن لکه‌ ها، زنگ‌ زدگی و کدری روی سطح چراغ ‌ها می ‌شود.
 4. بعد از پخش لیموترش، با استفاده از پارچه تمیز و نرم، سطح چراغ ‌ها را به طور دقیق پاک کنید. حرکات دست را در جهت عمودی یا افقی انجام دهید تا هر گونه ذرات گرد و خاک روی سطح چراغ ‌ها را از بین ببرید.
 5. پس از پاکسازی، با یک پارچه تمیز و خشک، سطح چراغ ‌ها را برای حذف هر گونه رطوبت باقیمانده خشک کنید. این کار می‌ تواند به جلوگیری از تشکیل لکه‌ های آبی روی سطح چراغ ‌ها کمک کند.

توجه داشته باشید که استفاده از لیموترش ممکن است برای برخی از پوشش ‌های چراغ‌ ها مناسب نباشد و باعث خراشیدگی یا آسیب به سطح چراغ‌ ها شود. قبل از استفاده، از توصیه‌ های تولیدکننده پیروی کنید و از تست روی یک نقطه کوچک و غیر قابل مشاهده بر روی چراغ‌ ها استفاده نمایید.

رفع کدری چراغ ماشین با نوشابه

نوشابه های گازدارد دارای موادی به نام اسدیته هستند که می توانند اکسیداسیون را حل کنند و رسوبات و آلودگی های روی انواع سطوح فلز، کاشی، آلیاژ و پلاستیک را به طور کامل تمیز و پاک می کند.

اسیدسیتریک موجود در نوشابه باعث از رفع لکه ها می شود و اسیدفسفریک موجب از بین رفتن رسوبات می گردد. نوشابه نسبت به سرکه و خمیردندان عملکرد کندتری دارد اما ارزان تر است. برای انجام این کار شما به وسایلی از جمله نوشابه، دستمال میکروفیبر، اسفنج، آب و شوینده نیاز دارید. 

برای شروع ابتدا مقداری مایع شوینده را روی اسفنج یا یک پارچه تمیر بریزید و روی چراغ ها بکشید تا کامل تمیز شود؛ سپس آن ها را خشک کنید.

در قدم دوم یک نوشابه بردارید. توجه داشته باشید که بهتر است از نوشابه های رژیمی استفاده کنید چرا که هم چسبندگی کمتری دارند و هم برای تمیز کردن آن زمان کمتری از شما خواهد گرفت.

فراموش نکنید که اطراف چراغ را چسب بزنید که نوشابه به رنگ بدنه خودرو آسیبی وارد نکند.

توجه داشته باشید که استفاده از نوشابه ممکن است به سطح چراغ‌ ها آسیب برساند و نتایج قابل قبولی نداشته باشد. همچنین، این روش ممکن است برای برخی از پوشش ‌های چراغ‌ ها مناسب نبوده و باعث خراشیدگی یا آسیب به سطح چراغ ‌ها شود.

تورفتگی خودرو یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر خودرویی اتفاق بیفتد. اگر خودرو شما هم با این مشکل مواجه شده، برای برطرف کردن و ترمیم آن، به صفحه روش های رفع تورفتگی خودرو مراجعه کنید.

در این مرحله نوشابه را روی یک دستمال تمیز بریزید و روی چراغ بکشید یا می توانید نوشابه را در یک بطری اسپری بریزید و آن را روی چراغ ها اسپری کنید و صبر کنید که چند دقیقه بگذرد.

یک دستمال تمیز بردارید و آن را پاک کنید. در صورتی که چراغ ها چسبناک شده است می توانید با آب گرم و شوینده آن را مجدد بشویید تا به نتیجه دلخواه برسید. 

رفع کدری چراغ ماشین با سمباده و پولیش

استفاده از پولیش بعنوان یکی دیگر از روش های موثر در تمیز کردن چراغ خودرو و رفع کدری آن محسوب می شود چرا که با استفاده از پولیش چراغ ها می توانند به حالت اولیه خود برگردند و ظاهری زیبا به خودرو شما هدیه بدهند. 

برای انجام این کار شما به وسایلی از جمله مایع شوینده مخصوص خودرو، چسب کاغذی، سمباده ۲۰۰ یا ۴۰۰ و سمباده نرم با تراکم ۳۰۰۰، اسفنج یا دستمال میکروفیبر و الکل نیاز دارید.

هر چند برای رفع کدری چراغ ماشین، استفاده از سمباده نیز کاربرد دارد، اما استفاده از سمباده برای رفع کدری چراغ ‌های ماشین توصیه نمی ‌شود. سمباده ممکن است سطح چراغ را خراش داده و باعث ضعیف شدن نوردهی و کاهش وضوح چراغ‌ ها شود. همچنین، سمباده ممکن است به پوشش محافظ سطح چراغ‌ ها آسیب برساند و باعث نفوذ آب و رطوبت به داخل چراغ‌ ها شود.

قبل از شروع کار رفع کدری چراغ ماشین با پولیش فراموش نکنید که اطراف چراغ خودرو را با چسب مخصوص بپوشانید تا به رنگ بدنه خودرو اسیبی وارد نشود. در قدم بعد مایع شوینده را با مقداری آب ترکیب کرده و روی سطح چراغ بکشید تا همه آلودگی ها و گرد و غبارها از بین برود. سپس با آب بشویید و با یک دستمال آن را خشک کنید. 

در قدم بعد باید از سمباده استفاده کنید. همانطور که گفتیم با استفاده از سمباده 200 روی سطح چراغ خودرو بکشید شما باید این کار را تا جایی ادامه دهید که چراغ ها کاملا تمیز و شفاف شوند و بعد که کل سطح را سمباده کشی کردید آن را بشویی  و با یک دستمال تمیز خشک کنید. 

در مرحله بعد از سمباده 400 استفاده کنید و دوباره همین مراحل را طی کنید. حال نوبت به پولیش زدن می رسد. در این مرمحله با استفاده از دستگاه های مخصوص یا یک اسفنج شروع به پولیش زدن کنید. لاذم به ذکر است که برای اینکار از خمیردندان هم می توانید استفاده کنید.

بعد از آن مقداری آب و مایع شوینده را با هم ترکیب کنید و روی سطح چراغ بکشید.  بعد از خشک کردن مقداری الکل را در بطری اسپری ریخته و روی چراغ ها اسپری کنید و بعد با یک دستمال تمیز آن را کامل پاک کنید.

اسپری شفاف کننده چراغ خودرو

امروزه در بازار اسپری های شفاف کننده بسیاری وجود دارد که شما با استفاده از آن ها به راحتی می توانید چراغ های خودرو خود را شفاف و تمیز کنید. 

شما می توانید این مدل اسپری ها را در فروشگاه های لوازم خودرو پیدا کنید. استفاده از این اسپری ها می تواند کار شما را بسیار راحت و آسان کند. فقط کافیست بعد از تهیه کردن اسپری مخصوص کمی از آن را روی چراغ ها اسپری کنید و پس از آن به سرعت شاهد این خواهید بود که شیشه ها براق می شوند و برق می زنند.

فراموش نکنید که برای تميز كردن چراغ خودرو با الکل یا اسپری نانو، حتما اطراف چراغ را با چسب بپوشانید تا رنگ بدنه خودرو آسیبی نبیند. هر اسپری شفاف کننده چراغ خودرو برای 4 عدد چراغ ماشین کافیست. همچنین استفاده از دستگاه شفاف سازی چراغ خودرو باعث می شود که ماتی، زردی و کثیفی چراغ خودرو از بین برود. 

ساخت محلول شفاف کننده چراغ
ساخت محلول شفاف کننده چراغ

ساخت محلول شفاف کننده چراغ

برای ساخت محلول شفاف کننده چراغ ماشین می توانید از روش زیر استفاده کنید:

مواد لازم:

 • آب
 • سرکه سفید

برای ساخت محلول شفاف کننده چراغ ماشین، از آب و سرکه سفید استفاده خواهیم کرد. سرکه سفید به عنوان یک محلول تمیز و شفاف کننده مؤثر برای چراغ‌ های ماشین استفاده می ‌شود. نسبت آب به سرکه سفید می ‌تواند ۲:۱ باشد، به این معنی که برای هر دو قاشق غذاخوری آب، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید استفاده کنید. اما می ‌توانید مقدار سرکه سفید را تنظیم کنید تا محلول قوی ‌تر یا ضعیف ‌تر شود. حالا به مراحل ساخت محلول می پردازیم:

 1. در یک ظرف مخصوص، مقداری آب را ریخته و به آن سرکه سفید اضافه کنید. می ‌توانید از قاشق غذاخوری استفاده کنید تا مقدار مناسب سرکه سفید را اضافه کنید.
 2. حالا محلول را به خوبی مخلوط کنید تا سرکه سفید به آب متصل شود. می ‌توانید از قاشق یا قاشق مخصوص مخلوط کردن استفاده کنید.
 3. پارچه نرم را در محلول آب و سرکه سفید خیس کنید. مطمئن شوید که پارچه به طور کامل خیس شده است.
 4. حالا با دقت پارچه خیس را روی سطح چراغ قرار دهید و با حرکات دایره ‌ای آرام به سطح چراغ ماساژ دهید. این حرکات دایره ‌ای آرام به رفع کدری چراغ کمک می کند.
 5. پس از ماساژ دادن به سطح چراغ، با پارچه تمیز و خشک، محلول را پاک کرده و سطح را خشک کنید. این کار باعث براق کننده چراغ خودرو خواهد بود.

توجه داشته باشید که این روش خانگی ممکن است نتایج متفاوتی در هر مورد داشته باشد و بسته به شرایط و وضعیت چراغ ماشین شما، نتیجه مطلوبی را به ارمغان بیاورد. در صورتی که مشکل شما حل نشد یا برای اطمینان بیشتر، بهتر است به یک تعمیرگاه خودرو مراجعه کنید. برای رفع کدری چراغ عقب ماشین و رفع کدری چراغ جلو ماشین می توانید از این روش موثر استفاده کنید.

یکی از مشکلاتی که برای بیشتر ماشین ها رخ میدهد لرزش فرمان خودرو در حین رانندگی به خصوص در سرعت های بالا میباشد. اگر این مشکل برای ماشین شما هم رخ داده میتوانید به صفحه علت لرزش فرمان در سرعت بالا مراجعه کنید و از راهکار های گفته شده برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

رفع ماتی چراغ خودرو با خمیردندان

شاید برایتان عجیب باشد اما خمیردندان یکی از روش های بسیار موثر برای تمیز کردن چراغ خودرو محسوب می شود. خمیر دندان می تواند به خوبی کدری و کثیفی چراغ های خودرو را تمیز کنید. برای انجام این کار شما به وسایلی از جمله آب و مایع یا شیشه‌ پاک‌کن، خمیردندان غیرژله‌ای، دستمال میکروفیبر، نوارچسب نقاشی نیاز خواهید داشت.

در ابتدا مقداری مایع را با آب ترکیب کنید و چراغ های جلو را با آن تمیز کنید تا همه چربی ها و آلودگی ها از بین برود. می توانید مقداری جوش شیرین هم به آن اضافه کنید.

یک مقدار کوچکی از خمیردندان را روی یک پارچه نرم یا یک قطعه پنبه قرار دهید. مطمئن شوید که خمیردندانی که استفاده می ‌کنید، بدون دانه ‌ها یا مواد خشک است.

بعد از آن با دستمال میکروفیبر تمیز چراغ ها را خشک کنید. توجه داشته باشید که دور چراغ ها را با یک چسب مخصوص بپوشانید تا رنگ بدنه خودرو آسیبی نبیند. بهتر است از خمیردندان ژله ای استفاده کنید.

 خمیر دندان را روی چراغ بمالید و بعد با استفاده از یک دستمال یا پارچه تمیز به صورت دورانی روی آن بکشید. یادتان باشد که از خمیر دندان زیاد استفاده نکنید. 

بعد از مالیدن خمیردندان، با استفاده از پارچه تمیز و مرطوب، خمیردندان را از روی چراغ ‌ها پاک کنید.

نهایتاً، با استفاده از پارچه خشک، سطح چراغ‌ ها را به دقت خشک کنید.

همه گوشه و کنار ها را با یک مسواک تمیز پاک کنید. سپس با اب بشویید و چسب ها را به آرامی و با دقت بردارید.

توجه داشته باشید که این روش ممکن است در برخی موارد بهبودی قابل توجهی در کدری چراغ ‌ها ایجاد نکند. اگر چراغ‌ های ماشین شما همچنان کدر هستند، ممکن است نیاز به جایگزینی آن ها با چراغ ‌های جدید داشته باشید. رفع کدری چراغ ماشین با خمیردندان نیز یک روش موثری است که بدان پرداختیم.

یکی از ایراداتی که اکثر خودرو ها با آن رو به رو میشوند روشن شدن چراغ چک خودرو میباشد. اگر این مشکل برای شما هم ایجاد شده است میتوانید با مراجعه به صفحه چشمک زدن چراغ چک راهکار هایی که میتوانید این مشکل را رفع کنید را انجام دهید.

رفع کدری چراغ ماشین با سرکه

استفاده از سرکه برای رفع کدری چراغ ماشین ممکن است به عنوان یک روش خانگی مورد استفاده قرار بگیرد. اما باید توجه داشت که این روش نیازمند دقت و احتیاط است و نتایج آن ممکن است متفاوت باشد و در برخی موارد ممکن است به سطح چراغ آسیب برساند. برای رفع کدری چراغ ماشین با سرکه می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

1. آماده‌ سازی: مقداری سرکه را در یک ظرف مناسب ریخته و آن را با آب معمولی مخلوط کنید. نسبت معمولی برای مخلوط سرکه و آب ۱:۱ است، اما می ‌توانید نسبت را تنظیم کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

2. پاکسازی: با استفاده از یک پارچه نرم یا اسفنج، سطح کدر چراغ را با مخلوط سرکه و آب پاک کنید. حرکات دورانی و ملایم را بر روی سطح چراغ انجام دهید تا لایه‌ های کدر را بردارید.

3. شستشو: پس از پاکسازی با سرکه، چراغ را با آب تمیز بشویید تا اثرات سرکه را از بین ببرید. سپس با یک پارچه تمیز خشک کنید.

مهم است به دقت عمل کنید و در صورتی که چراغ دارای خراش یا آسیب است، از این روش استفاده نکنید، زیرا سرکه ممکن است باعث تشدید خراش ‌ها شود یا به سطح چراغ آسیب برساند. همچنین، پیش از استفاده از هر روشی برای رفع کدری چراغ ماشین، بهتر است دستورالعمل تولید کننده را مطالعه کنید و به دقت دستورات را دنبال کنید.

رفع کدری چراغ ماشین با مایع ظرفشویی

رفع کدری چراغ ماشین با مایع ظرفشویی می تواند نتایج مثبتی برای شما به دنبال داشته باشد. مایع ظرفشویی ممکن است به دلایل زیر بتواند کدری چراغ ماشین را برطرف کند:

تخلیص از روغن و چربی: مایع ظرفشویی دارای ترکیبات شیمیایی است که قادر به تخلیص از روغن، چربی و لکه‌ های مشابه هستند. اگر کدری چراغ ماشین ناشی از روغن، چربی یا لکه‌ های دیگر باشد، ممکن است مایع ظرفشویی بتواند آن ها را از سطح چراغ پاک کرده و کدری را برطرف کند.

خواص تمیزکننده: مایع ظرفشویی دارای خواص تمیزکننده است که می ‌تواند ذرات آلودگی و زنگ را از سطح چراغ ماشین بردارد. این خواص می‌ توانند به کاهش کدری و افزایش شفافیت چراغ ماشین کمک کنند.

با این حال، باید توجه داشت که استفاده از مایع ظرفشویی برای رفع کدری چراغ ماشین ممکن است در برخی موارد مناسب نباشد و به علت ترکیبات شیمیایی قوی موجود در آن، ممکن است به سطح چراغ آسیب برساند. همچنین، استفاده از مایع ظرفشویی برای رفع کدری چراغ ماشین ممکن است با دستورالعمل تولید کننده خودروی شما تضاد داشته باشد و ضمانتنامه خودرو را لغو کند. بنابراین، قبل از استفاده از هر روشی برای رفع کدری چراغ ماشین، بهتر است با دستورالعمل تولید کننده خودروی خود مشورت کنید و نکات ایمنی و توصیه ‌های آن را رعایت نمایید.

رفع کدری چراغ ماشین با وایتکس

استفاده از وایتکس یکی از روش های معمول و موثر برای رفع کدری چراغ های ماشین است. وایتکس با عنوان یک محلول شیمیایی طراحی شده است تا کدری، خراش و لکه های سطحی را از چراغ های خودرو حذف کند. در ادامه به طور کامل و با جزئیات توضیح می دهیم که چگونه با استفاده از وایتکس، کدری و زردی چراغ های ماشین را از بین ببرید.

توصیه می کنیم پیش از استفاده از وایتکس، دستکش ‌های محافظ را بپوشید تا دستان شما از تماس مستقیم با محلول محافظت شود. سپس سطح چراغ‌ ها را با آب و صابون تمیز کنید. این کار به از بین بردن ذرات گرد و خاک و روغن ‌های سطحی کمک می‌ کند و عملکرد وایتکس را بهبود می ‌بخشد.

وایتکس را به طور ملایم روی سطح چراغ‌ ها بپاشید. مطمئن شوید که تمام سطح چراغ ‌ها با وایتکس پوشیده شده است. برای این کار، می‌ توانید از اسفنج نرم یا پارچه‌ ای مناسب استفاده کنید.  با استفاده از پارچه نرم و تمیز، وایتکس را به طور یکنواخت روی سطح چراغ ‌ها پخش کنید. تلاش کنید تا به طور یکنواخت و همگن وایتکس را روی سطح چراغ ‌ها پخش کنید. این کار به تسریع فرایند رفع کدری کمک می ‌کند.

بگذارید وایتکس بر روی سطح چراغ‌ ها حدود 1-2 دقیقه جذب شود. این زمان به وایتکس اجازه می ‌دهد تا کدری و لکه‌ های سطحی را به خوبی حل کند. در این مدت، وایتکس به طور تدریجی کدری را از سطح چراغ ‌ها برداشت می‌ کند.

پس از گذشت زمان مورد نیاز، با استفاده از پارچه نرم و تمیز، سطح چراغ ‌ها را به طور دقیق پاک کنید. حرکات دست را در جهت عمودی یا افقی انجام دهید تا هر گونه ذرات گرد و خاک روی سطح چراغ‌ ها را از بین ببرید. می ‌توانید از حرکات دایره ‌ای نیز استفاده کنید تا کدری را بهبود بخشید. پس از پاکسازی، با یک پارچه تمیز و خشک، سطح چراغ ‌ها را برای حذف هر گونه رطوبت باقیمانده خشک کنید. این کار به جلوگیری از تشکیل لکه‌ های جدید کمک می‌ کند و سطح چراغ‌ ها را براق و شفاف نگه می ‌دارد.

شفاف سازی چراغ خودرو با حشره کش

باید بگوییم شفاف سازی چراغ خودرو با حشره کش زیاد توصیه نمی شود. حشره کش ‌ها معمولاً شامل مواد شیمیایی قوی هستند که برای کشتن حشرات طراحی شده‌ اند و ممکن است به سطح چراغ خودرو آسیب برسانند. اگر چراغ خودرو شما با حشرات آلوده شده است، بهترین روش برای شفاف سازی آن استفاده از روش ‌های مناسب و ایمن است. در ادامه چند روش موثر و نتیجه بخش را برای شفاف سازی چراغ خودروتان توضیح می ‌دهیم:

استفاده از شستشوی معمول: ابتدا می ‌توانید با استفاده از آب و صابون معمولی چراغ خودرو را شستشو دهید. از اسفنج نرم و پارچه نخی استفاده کنید و با حرکات ملایم و دورانی سطح چراغ را تمیز کنید. سپس با آب بشویید و با یک پارچه تمیز خشک نمایید.

استفاده از محلول شستشوی ویژه: برخی از شرکت‌ ها محلول ‌های ویژه ‌ای را برای شستشوی چراغ‌ های خودرو عرضه می ‌کنند. بهترین محلول شفاف کننده چراغ خودرو معمولاً حاوی مواد شیمیایی خاصی است که به تمیز کردن و شفاف سازی چراغ‌ ها کمک می‌ کند. قبل از استفاده، دستورالعمل تولید کننده را مطالعه کرده و به دقت دستورات را دنبال کنید. بنابراین می توانید استفاده از محلول رفع زردی چراغ ماشین را در اولویت کار خود قرار دهید.

استفاده از کیت شفاف سازی: برخی از شرکت ‌ها کیت ‌های شفاف سازی چراغ ‌های خودرو را عرضه می‌ کنند. این کیت ‌ها معمولاً شامل محلول ‌های خاص، پد‌ها و دستگاه‌ های خاصی هستند که به شما کمک می‌ کنند چراغ‌ های خودرو را شفاف سازی کنید. قبل از استفاده، دستورالعمل تولید کننده را مطالعه کرده و به دقت دستورات را دنبال کنید. همچنین، در صورتی که چراغ خودرو شما آسیب دیده یا خراش دارد، بهتر است به یک تعمیرگاه متخصص مراجعه کنید.

سنباده نرم برای چراغ ماشین

یکی از بهترین و بادوام ترین روش هایی که برای تمیز کردن چراغ خودرو کاربرد دارد، سنباده روش سنباده نرم برای چراغ ماشین است. برای رفع کدری چراغ ماشین با سمباده باید به روش زیر عمل کنید. 

ابتدا اطراف چراغ خودرو را با چسب بپوشانید تا به رنگ بدنه خودرو آسیب وارد نشود. روی سطح چراغ کمی آب اسپری کنید تا کمی مرطوب شود. سپس سنباده را با آب خیس کنید و به صورت دورانی روی چراغ بکشید. توجه داشته باشید که این کار را باید به آرامی انجام دهید.  

نکته قابل ذکر این است که از سنباده 2000 استفاده کنید. شما باید اینکار را تازمانی که همه سطح خودرو مه آلود شود انجام دهید تا چراغ خودرو کاملا سنباده کشی شود. 

در این مرحله مقداری الکل مالشی ایزوپروپیل را روی دستمال بریزید و روی چراغ بکشید تا کاملا تمیز شود. بعد از آن مقداری مایع شفاف کننده چراغ خودرو را در بطری اسپری بریزید و روی چراغ ها اسپری کنید. این کار را باید بعد از یک 24 ساعت دوباره انجام دهید تا به نتیجه مطلوب برسید. در آخر هم یک لایه کارنوبا واکس که با نام موم بریزیلی هم معروف است روی سطح چراغ بمالید. 

تميز كردن چراغ خودرو
تميز كردن چراغ خودرو

تميز كردن چراغ خودرو

برای تمیز کردن چراغ خودرو شما هم می توانید خودتان این کار را انجام دهید و یا می توانید خودرو خود را نزد یک متخصص ببرید تا چراغ های خودرو شما را توسط دستگاه های حرفه ای تمیز و براق کند. اگر تصمیم دارید که خودتان این کار را انجام دهید می توانید از روش های مختلفی که در ادامه معرفی کرده ایم استفاده کنید.

یکی از ساده ترین روش ها برای تمیز کردن چراغ خودرو، استفاده از مایع ظرفشویی می باشد. برای انجام این کار یک دستمال تمیز بردارید و مقدرای مایع ظرفشویی روی آن بریزید و اقدام به تمیز کردن چراغ ها کنید. در بعضی مواقع با همین راهکار ساده می توانید کدری و کثیفی چراغ ها را تمیز و پاک کنید و دیگر نیازی به راهکاری دیگر ندارید.  

از دیگر روش هایی که می تواند در تمیز کردن چراغ خودرو به شما کمک کنید، استفاده از سرکه است. سرکه یک ماده بسیار قوی است که برای پاک کردن و از بین بردن انواع آلودگی ها و کثیفی های روی شیشه کاربرد دارد.  

برای انجام این کار شما به مقداری سرکه سفید، آب، بطری اسپری و یک دستمال میکروفایبر نیاز دارید. ابتدا ماشین را با مقداری آب و شوینده مناسب شست و شو دهید و ماشین را از هر گونه گرد و غبار و آلودگی پاک کنید. 

مقداری سرکه سفید را با کمی آب ترکیب کنید. محلول بدست آمده را در یک بطری بریزید و روی چراغ ها اسپری کنید. پنج دقیقه صبر کنید و بعد با استفاده از یک دستمال میکروفایبر به صورت دایره ای چراغ ها را پاک کنید. 

دیتیلینگ خودرو یکی از این مشاغل مهم در زمینه خودرو می باشد که شامل ترمیم و احیای رنگ خودرو، پولیش، ترمیم کدری چراغ، واکس، نانو سرامیک و.. می شود. برای ورود به بازار کار دیتیلینگ خودرو به شما پیشنهاد می کنیم دوره آموزش دیتیلینگ خودرو اتوصافکار که زیر نظر اساتید برتر کشور برگزار می شود را از دست ندهید.

دستگاه شفاف سازی چراغ خودرو

یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن چراغ حودرو و رفع کدری، استفاده از دستگاه شفاف سازی چراغ خودرو می باشد که از بهترین دستگاه های تولید شده در این زمینه می باشد. 

دستگاه شفاف ‌سازی چراغ خودرو یک وسیله است که برای از بین بردن کدری و خشکی در سطح چراغ‌ های خودرو استفاده می‌ شود. این دستگاه با استفاده از فناوری‌ های مختلف، از جمله پولیش و تمیزکاری، بهبود ظاهر و شفافیت چراغ‌ های خودرو را فراهم می ‌کند. برای استفاده از دستگاه شفاف سازی چراغ خودرو، معمولا دنبال کردن مراحل زیر توصیه می شود:

با حرکات متناوب و ملایم، دستگاه را روی سطح چراغ ‌ها حرکت دهید. از فشار زیادی خودداری کنید تا از خطر خراشیدگی چراغ‌ ها جلوگیری شود. پس از استفاده از دستگاه شفاف ‌سازی، سطح چراغ‌ ها را با پارچه تمیز و نرم بررسی کنید تا از هر گونه لکه یا آلودگی باقیمانده پاک شوند. توجه داشته باشید که عملکرد دستگاه شفاف ‌سازی چراغ خودرو ممکن است بستگی به نوع و شرایط چراغ ‌ها تفاوت داشته باشد. در برخی موارد، ممکن است نیاز به تکرار عملیات شفاف ‌سازی باشد. همچنین، در صورتی که چراغ ‌ها شدیداً خراب یا ترک خورده باشند، بهتر است آن ها را جایگزین کنید.

شما می توانید با کمک این دستگاه به راحتی و در کمترین زمان ممکن چراغ خودرو خود را براق و شفاف کنید و همه آلودگی ها و کثیفی ها را از بین ببرید.

بسیاری از مراکز صافکاری و تعمیرات در سراسر کشور وجود دارند که با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات خاص، چراغ های خودرو شما را از هر گونه کثیفی، آلودگی، زردی و… پاک می کنند. الته باید توجه داشته باشید که برای اینکار باید به دنبال یک مرکز معتبر باشید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید. 

مشاورین ما در مجموعه اتوصافکار همه روزه آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز در سراسر تهران می باشند. شما می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی اتوصافکار از بهترین خدمات و بهترین امکانات بهره مند شوید. برای یافتن بهترین مراکز تعمیرات خودرو در سراسر ایران میتوانید به صفحه تعمیرگاه ماشین مراجعه کنید.

قیمت شفاف سازی چراغ خودرو

قیمت شفاف سازی چراغ خودرو یک قیمت واحد نیست. در هر محله ای و با توجه به نوع دستگاه و مواد استفاده شده می تواند قیمتی متفاوت و متغیر داشته باشد.

در حالت کلی قیمت شفاف سازی چراغ خودرو به عوامل محتلفی از جمله نوع پولیش و کیفیت مواد مخصوص شفاف سازی، حجم مواد مصرفی، اندازه چراغ‌ ها، نوع چراغ‌ ها، میزان و عمق خط و خش‌ها، میزان کدری و کثیفی چراغ‌ ها و… بستگی دارد. 

با توجه به نوسانات بازار نمی توان قیمت مشخصی را برای اینکار در نظر گرفت. به همین منظور شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و از قیمت شفاف سازی چراغ خودرو در محل خود خبردار شوید.

خبر خوب برای افرادی که در شهر تهران ساکن هستند و می خواهند نسبت به شفاف سازی چراغ خودرو خود اقدام کنند این است که تیم اتوصافکار برای افرادی که شهر تهران ساکن هستند تخفیف ویژه ای در نظر دارد و شما می توانید شفاف سازی خودرو خود را با هزینه کمتری انجام دهید. 

قیمت دستگاه براق کننده چراغ خودرو

دستگاه های براق کننده چراغ خودرو انواع مختلفی دارند و این مقاله گنجایش آن را ندارد ، به زودی مقاله ای منتشر می کنیم با عنوان انواع دستگاه های براق کننده که مطالعه آن می تواند به شما در این زمینه کمک بزرگی بکند.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که قیمت این دستگاه ها به دلیل اینکه از خارج از کشور وارد می شوند قیمت نسبتا بالایی دارند، علاوه بر آن به دلیل اینکه در کشور ما ثبات ارز نداریم هر باری که دلار بالا و پایین می شود در قیمت این دستگاه تاثیر گذار است.

توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین دلایلی که چراغ خودرو شما کدر می شود عدم نور دهی درست آن است ، نور باتری شما از طریق باتری ها تنظیم می شود و بهتر است که برای خودرو خود از بهترین باتری ها استفاده کنید که در مقاله انواع باتری خودرو به آن پرداخته ایم.

اسپری رفع کدری و شفاف سازی چراغ ماشین

اسپری ‌های رفع کدری و شفاف سازی چراغ ماشین معمولاً برای بهبود وضوح و نوردهی چراغ‌ های خودرو استفاده می ‌شوند. این اسپری ‌ها عموماً با ترکیبات شیمیایی خاصی تهیه می ‌شوند که قادر به پاکسازی و از بین بردن لکه ‌ها، زنگ ‌زدگی و کدری روی سطح چراغ‌ ها هستند.

برخی از اسپری ‌های رفع کدری و شفاف سازی چراغ ماشین شامل پلیشرهای خاص هستند که با استفاده از آن ها می ‌توانید لکه‌ ها و کدری را از روی سطح چراغ ‌ها بردارید. این پلیشرها معمولاً در قالب کیت‌ هایی عرضه می ‌شوند که شامل پد‌ها، محلول ‌ها و دستورالعمل ‌های استفاده هستند.

قبل از استفاده از هر نوع اسپری یا پلیشر، بهتر است دستورالعمل‌ های تولیدکننده را به دقت مطالعه کنید و طبق آنها عمل نمایید. همچنین، قبل از استفاده باید مطمئن شوید که این محصولات مناسب برای استفاده بر روی سطح چراغ ‌های خودروی شما هستند.

لازم به ذکر است که این اسپری‌ ها و پلیشرها تنها برای رفع کدری و لکه ‌های سطحی مناسب هستند و در صورت وجود مشکلات عمیق ‌تری مانند شکستگی یا خراش ‌های عمیق، نیاز به تعمیر یا تعویض چراغ‌ ها وجود دارد.

دلایل کدر شدن چراغ های بزرگ ماشین

چرا چراغ خودروها زرد و کدر می شوند؟ چراغ‌ های بزرگ ماشین ممکن است به دلایل مختلفی کدر شوند. در زیر، دلایل کدر شدن چراغ ‌های بزرگ ماشین را بررسی می ‌کنیم:

1. اکسیداسیون: تجمع ذرات ریز و لایه ‌های اکسیداسیون بر روی سطح چراغ‌ ها می ‌تواند باعث کدر شدن آن ها شود. این لایه ‌ها معمولاً ناشی از تماس چراغ با عوامل محیطی مانند آلودگی هوا، ذرات گرد و غبار، روغن و آب است.

2. خراش‌ ها و خطوط ریز: خراش ‌ها و خطوط ریز روی سطح چراغ ‌ها نیز می‌ توانند باعث کدر شدن آن ها شوند. این خراش ‌ها معمولاً ناشی از تماس با ذرات سخت، شستشوی نادرست یا استفاده از مواد خشن برای تمیز کردن چراغ‌ ها هستند.

3. اثرات آب و هوا: عوامل آب و هوایی مانند نور خورشید، باران، برف و حتی تغییرات دما می‌ توانند باعث کدر شدن چراغ ‌ها شوند. این اثرات ممکن است به تدریج روی سطح چراغ ‌ها تجمع کنند و باعث کاهش شفافیت آن ها شوند.

4. پیری و فرسودگی: چراغ‌ های بزرگ ماشین در طول زمان ممکن است به دلیل پیری و فرسودگی کدر شوند. عوامل مختلفی مانند تابش UV، تغییرات دما و استفاده روزانه می ‌توانند باعث تجزیه و تحلل ساختار چراغ‌ ها شده و باعث کدر شدن آن ها شوند.

برای رفع کدری چراغ‌ های بزرگ ماشین، می ‌توانید از روش ‌های شستشوی معمول، استفاده از محلول ‌های شفاف سازی و پولیشرهای خاص برای چراغ ‌ها، و در صورت لزوم، تعویض چراغ ‌ها با نوارهای جدید استفاده کنید. همچنین، حفظ تمیزی و مراقبت منظم از چراغ ‌ها می ‌تواند به جلوگیری از کدر شدن آن ها کمک کند.

در بعضی موارد، مشکل کدری چراغ ممکن است به علت مشکلات در سیستم برقی خودرو باشد. در این صورت، بهتر است توسط یک تعمیرکار ماهر یا نمایندگی خودرو، سیستم برق را بررسی و تعمیر کنید.

جمعبندی

در نهایت، برای رفع کدری چراغ ماشین، مهم است علت مشکل را شناسایی کرده و سپس روش مناسب را برای رفع آن انتخاب کنید. در صورتی که مشکل رفع نشد، بهتر است با یک تعمیرکار ماهر یا نمایندگی خودرو تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص داده و راهنمایی لازم را دریافت کنید. کدری چراغ ماشین بر اثر خراش، زنگ زدگی، لکه ها، روغن و چربی، اکسیداسیون و ذرات آلودگی روی سطح چراغ ایجاد می شود. بنابراین برای رفع مشکل کدری چراغ ماشین می توانید از محصولاتی مانند مایع ظرفشویی، وایتکس و سایر روش های خانگی موثر استفاده کرده و بهترین نتیجه را به دست بیاورید.

چرا باید چراغ خودرو رو شفاف سازی کنیم ؟

ماشین سوارها می دانند که بعد از گذشتن مدتی، کیفیت نور های بالا و پایین کاهش پیدا می کند و نمیتواند مسافتی که قبلا روشن می کرد را روشن کند، این مشکل به خاطر کدری ایجاد شده بر روی شیشه چراغ است که تنها راه برای رفع این مشکل شفاف سازی کردنش میباشد!

برای رفع زردی و کدری چراغ ماشین چه کارهایی میشه کرد؟

برای رفع زردی که روی چراغ خودرو قرار می گیرد میتوان کارهای مختلفی انجام داد، از شستن به صورت دستی و یا سپردن آن دست یک فرد متخصص با بهره گیری از مواد مختلف و محلول های آماده و باکیفیت گرفته، تا استفاده از دستگاه های شفاف سازی و …

دستگاه براق کننده چراغ خودرو به درد بخور هست؟

صد در صد این دستگاه کاربردی بوده و گذشته از آن نسبت به مواقعی که این کارها به صورت دستی انجام می شد، با پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن این دستگاه ها، کار بسیار راحت تر شده و سرعت بسیار بیشتری گرفته است.

از کدام مرکز برای شفاف سازی چراغ ماشینم اقدام کنم؟

اتوصافکار تنها وب سایتی است که در هر کجای تهران که باشید، بهترین صافکاری و نقاشی و تعمیرات خودرو را به شما معرفی می کند، برای پیدا کردن نزدیک ترین تعمیرگاه که مسئولیت شفاف سازی چراغ خودرو شما رو برعهده می گیرد با مشاوران ما تماس بگیرید.

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید