پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
صدا دادن لاستیک جلوی پراید | دلایل ایجاد انواع صداهای لاستیک جلوی پراید

صدا دادن لاستیک جلوی پراید

لاستیک خودرو، آخرین قسمت از آن است که وظیفه کنترل نیرو را به عهده دارد و همچنین تنها بخشی از خودرو است که با زمین در تماس است و بنابراین وظیفه ای ویژه در بهبود کیفیت رانندگی و آسایش سرنشینان دارد. از این رو سلامت تایر ها برای همه رانندگان اهمیت فراوانی دارد که باید به صورت منظم مورد بررسی قرار گیرد.

اما نشانه های مختلفی وجود دارد که به شما نشان می‌دهد لاستیک خودرویتان نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد. مثلا همان طور که می‌دانید خالی شدن باد لاستیک به معنی پنچری و نیاز تایر به پنجرگیری است. اما یکی از نشانه های وجود مشکل در خودرو صدا دادن تایرهای آن است.

علت های متعددی ممکن است موجب خارج شدن صداهای عجیب و غریب و نامتعارف از لاستیک های جلوی پراید شود. پیش از آن که به دنبال دلایل صدا دادن لاستیک های جلویی پراید باشید مطمئن شوید که صدایی که به گوش می‌رسد دقیقا از خود لاستیک خارج می‌شود.

انواع صداهای لاستیک جلوی پراید

انواع صداهای لاستیک جلوی پراید

اگر صدایی که می‌شنوید به صورت تق تق باشد و دقیقا از خود لاستیک نباشد، یعنی به طور مثال موقع حرکت و یا چرخش فرمان به یک طرف، از بخش های مکانیکی دستگاه خارج شود، دلیل شنیدن آن می‌تواند خراب شدن کلگی بیرون پلوس باشد و ربطی به خود لاستیک ندارد.

اگر فرمان ماشین شما حین رانندگی لرزش در خودرو ایجاد میکند میتوانید در صفحه علت لرزش فرمان در سرعت بالا دلیل بروز این مشکل و روش های رفع آن را یاد بگیرید.

همچنین اگر صدایی که می‌شنوید حالت جیر جیر مانند داشته باشد ممکن است به معنی خراب شدن ترمز جلو باشد که در صورت شنیدن آن حتما باید به تعمیرگاه مراجعه نمایید تا مشکل برطرف شود.

یکی از خدماتی که می توانید در مجموعه اتوصافکار از آن بهره مند شوید، خدمات صافکاری به روش pdr می باشد. اگر می خواهید بدانید صافکاری pdr چیست و چه کاربردی دارد، به صفحه صافکاری پی دی ار مراجعه کنید.

اما اگر صدایی که می‌شنوید دقیقا از خود لاستیک خارج می‌شود، دلایل دیگری دارد که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

البته به یاد داشته باشید که برخی صداها که دائما از لاستیک شنیده می‌شوند طبیعی هستند و منظور از صدا دادن لاستیک، صداهای نامتعارفی است که از آن شنیده می‌شود.

علت صدای چرخ جلوی پراید

هر نوع صدا از چرخ جلو می تواند نشانه خرابی در هر یک از قطعه خودرو باشد که نباید نادیده کرفته شود. یکی از دلایلی که ممکن است موجب صدای تق تق چرخ جلو پراید تغییر شود، سردی و گرمی هوا است. به علاوه، اگر مسیری که طی می‌کنید مسیر عادی نیست و سطح آن متفاوت است، ممکن است صدای نامتعارفی از لاستیک خارج شود.

یکی دیگر از مواردی که در صدای جیر جیر لاستیک جلو تاثیر گذار است، سبک رانندگی کردن می باشد. به طور کلی اگر بخواهیم علت صدادان لاستیک جلو ماشین را دسته بندی کنیم به موارد زیر می‌رسیم:

یکی از مشکلاتی که ممکن است بسیاری از رانندگان خودرو با آن مواجه شوند، لاستیک سایی می باشد که در مقاله علت لاستیک سایی در این مورد کاملا صحبت کرده ایم.

جنس تایر

برخی از برندهای تایر مثل بریجستون یا یوکاهاما نسبت به سایر برندها بیشتر صدا می‌دهند. برای جلوگیری از صدای چرخ جلو پراید باید به این مورد توجه ویژه داشته باشید.

اگر می خواهید در هنگام رانندگی کمتر با صدای لاستیک روبرو شوید، بهتر است در انتخاب نوع لاستیک توجه داشته باشید. به همین منظور ما پیشنهاد می کنیم مقاله تفاوت لاستیک ایرانی و خارجی را مطالعه کنید.

سرعت زیاد

یکی از مهم ترین علت صدا دان چرخ جلو هنگام حرکت به خصوص در مواقعی که می‌خواهید در سرعت بالا بپیچید، سرعت زیاد است که در این مواقع امکان شنیدن صدا از چرخ ها بسیار زیاد است. لاذم به ذکر است که این امر درمورد علت صدا دادن چرخ سمت راننده نیز صدق می کند.

بالانس نبودن چرخ ها

اگر لاستیک پله داشته باشد، هنگام حرکت از آن صدا می‌شنوید و این امر یکی دیگر از علت صدا دان چرخ جلو پراید محسوب می شود. اگر جلوبندی خودرو فرسوده باشد، روی تایرها پله ایجاد می‌شود و در نتیجه درست روی زمین ثابت نمی‌شود و احتمالا با صدا دادن چرخ جلو مواجه خواهید شد.

مقاله پیشنهادی : قیمت لاستیک دولتی

دمای هوا

همان طور که گفته شد، سرد و گرم شدن هوا روی صدای تق تق چرخ جلو تاثیر دارد. به این صورت که در تابستان که هوا نسبت به سایر فصل های سال گرم تر است، چسبندگی تایرها بیش تر می‌شود و این موضوع باعث می‌شود که اصطکاک لاستیک ها با زمین و آسفالتی که در اثر تابش خورشید داغ شده است بالا تر برود که همین مسئله سبب صدا دادن چرخ جلو پراید می‌شود.

نو بودن لاستیک

یکی دیگر از دلیل صدا دادن چرخ جلو پراید، نو بودن لاستیک ها می باشد؛ چرا که لاستیک های نو تا چند روز موقع رانندگی صدا تولید می‌کنند.

در مقاله بهترین لاستیک بارز برای پراید، در مورد برترین لاستیک بارز برای خودرو پراید توضیح داده ایم.

نبودن چرخ در محور اصلی

گاهی اوقات ممکن است در اثر برخورد ضربه شدید به چرخ های جلو، از محور اصلی خود خارج شوند که یکی از علت های رایج ترین علت صدای چراخ جلو پراید می‌باشد.

یکی از حرفه ای ترین و برترین خدماتی که در مجوعه اتوصافکار توسط متخصصین ارائه می شود، خدمات صافکاری در محل است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره، به صفحه صافکاری در محل مراجعه کنید.

صدای جیر جیر چرخ جلو پراید

یکی از رایج ترین علت صدای جیر جیر چرخ جلو پراید به نو بودن لاستیک ها مربوط می شود. در بیشتر مواقع این صدا هنگامی که لاستیک های نو روی سطوح صیقلی مانند پارکینگ حرکت می کنند به گوش می رسد و زمانی که به سطح آسفالت می رسند این صدای جیر جیر قطع می شود.

در برخی مواقع علت صدای جیر جیر چرخ جلو پراید، به خرابی تسمه دینام مربوط می شود. زمانی که تسمه دینام خراب یا پوسیده باشد، صداهایی از سمت کاپوت می شنوید.

مقاله پیشنهادی : وزن لاستیک پراید چقدر است

در بسیاری از مواقع صدای جیر جیر چرخ جلو پراید، به دلیل تنظیم نبودن تسمه ها و همینطور تراز نبودن فولی‌های تسمه اتفاق می افتد. برای رفع این مشکل بهتر است فولی‌ها را جدا کنید و آن ها را به خوبی تمیز و روغن کاری کنید.

در صورتی که دانش یا مهارت کافی ندارید می توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

یکی از روش های صافکاری مدرن، صافکای با دستگاه مکش می باشد که با مراجعه به مجموعه اتوصافکار می توانید از آن بهره مند شوید. برای دریافت این خدمات فقط کافیست روی لینک صافکاری با مکش کلیک کنید.

جلوگیری از صدا دادن لاستیک جلو پراید

تا به اینجای مقاله با علت صدا دادن لاستیک ماشین آشنا شدید. حال یکی از سوالات مهمی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که برای جلوگیری از صدا دادن لاستیک ماشین چه کاری انجام دهیم؟

درمقاله فشار باد لاستیک پراید می توانید با میزان استاندارد باد لاستیک پراید اشنا شوید.

برای جلوگیری از صدای لاستیک ماشین باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • سایز لاستیک خودرو
 • عدم تغییر در سایز استاندارد تایر
 • بررسی بصری ظاهر لاستیک
 • دقت در جانمایی لاستیک به علت نوع آج‌های آن
 • وزن تایر
 • میزان باد تایر
 • دقت در انتخاب سازنده لاستیک

جمع بندی

لاستیک ها یکی از مهم ترین قطعات خودرو می باشند که نقش مهمی در حرکت خودرو بر عهده دارند. در بسیار یاز مواقع شاهد این هستیم که بسیاری از راننده ها در هنگام حرکت صداهایی از لاستیک خودرو می شنوند که این امر می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. اگرمی خواهید با علت صدای چرخ ماشین آشنا شوید، این مقاله را مطالعه کنید.

سوالات متداول

علت صدای چرخ جلو پراید چیست؟

یکی از علت صدای چرخ جلو پراید مربوط به جنس تایرها می باشد به همین دلیل تاکید ما بر این است که در هنگام خرید به جنس و نوع برند تایر توجه داشته باشید. با مطالعه این مقاله می توانید با دیگر دلایل صدا دادن چرخ جلو پراید آشنا شوید.

علت صدای جیر جیر چرخ جلو پراید چیست؟

یکی از رایج ترین دلایل جیر جیر چرخ جلو پراید، نو بودن لاستیک ها می باشد که معمولا این صدا چند روز بعد برطرف می شود اما در صورت برطرف نشدن این مشکل باید دلایل دیگری که در این مقاله ذکر شده است را بررسی کنید.

برای جلوگیری از صدا دادن لاستیک جلو ماشین چکاری باید انجام دهیم؟

بررسی سایز لاستیک خودرو، میزان باد تایر، وزن تایر خودرو و… می تواند در جلوگیری از صدا دادن لاستیک جلو ماشین موثر باشد.

مقالات مرتبط :

لاستیک 165 بهتره یا 175

بهترین کارخانه های لاستیک سازی ایران

تفاوت لاستیک 205 با 185

لاستیک گل ریز یا گل درشت

معایب لاستیک پهن برای 206

تفاوت فاق لاستیک 60 با 65

مزایا و معایب لاستیک 205 برای پژو 405

مقالات اخیر

گفتگو کنید

3 نظر

 1. موقع پیچاندن فرمون صدای جیرجیر داشت ولی هیچ مشکلی در جلوبندی پیدا نشد در نهایت متوجه شدم ایراد از کیفیت بد لاستیک است که از درون دچار موج شده بعد میگن تولید ایرانی بخر این هم نتیجه اش گرون و بی کیفیت و دو خرجه شدن

 2. سلام.من برخوردازطرف شاگردلاستیک جلوتاچندسانت جمع شدن موتورگیربوکس درست که کردم تا مدتی خیلی خوب بود الان ازلاستیک طرف شاگردصدامیادهرجانشان دادم هرکی یه چیزی میگفت شاسی شکسته باریکی دیگه لاستیک کمی جمع شده.خواهشأدراین مورد راهنمایی کنید

  1. سلام متاسفانه بدون بازدید نمیتونیم ایراد ماشین شما را پیدا کنیم. اگر به یکی از تعمیرگاه های معرفی شده در سایت مراجعه کنید تا همکاران ما به صورت تخصصی موضوع را بررسی نمایند

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید