پراید SE111 ۲,۰۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X111 ۲,۰۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید SE131 ۱,۸۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید X131 ۱,۸۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 ۱,۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پراید 151 پلاس ۱,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا صندوق دار sx ۲,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
تیبا هاچ بک EX ۲,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
ساینا EX دنده ای ‏ ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
کوئیک دنده ای ۲,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
شاهین G ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 405 slx ۳,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس ساده ۳,۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو پارس lx ۳,۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
پژو 206 تیپ 2 ۳,۰۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
روشن نشدن ماشین| علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین سمند پراید پژو

روشن نشدن ماشین

راهنمای مطالعه

روشن نشدن ماشین دلایل زیادی دارد که در ین مقاله ما علت روشن نشدن ماشین پراید ، علت روشن نشدن ماشین سمند و پژو و به طور کلی تمام ماشین ها را بررسی کرده ایم. گاهی ممکن است استارت خوردن و روشن نشدن ماشین اتفاق بیفتد که در این مقاله این شرایط را نیز بررسی کرده ایم.

اگر میخواهید این ایراد به سرعت برطرف شود و به دنبال بهترین و معتبر ترین تعمیرگاه در نزدیکی محل هستید حتما به صفحه تعمیرگاه سر بزنید و لیستی از تعمیرگاه های قابل اعتماد تیم اتوصافکار را مشاهده کنید و نزدیک ترین تعمیرگاه را برای رفع ایرادات ماشین تان انتخاب کنید.

علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین

استارت خوردن و روشن نشدن ماشین از دردسر هایی است که معمولا وقتی هم خیلی عجله دارید رخ میدهد و میتواند ساعت ها وقت شما را بگیرد و شما را از کار و زندیگ بیندازد. استارت خوردن و روشن نشدن ماشین دلایل زیادی دارد که اگر عیب یابی به سرعت انجام شود میتوانید سریع تر ایراد را برطرف کنید و به سایر کار های خود برسید.

دلیل روشن نشدن ماشین را در قسمت پایین با هم بررسی میکنیم و امیدواریم سریع تر ایراد ماشین را پیدا کنید و برای رفع آن اقدام کنید.

  • تمام شدن سوخت ماشین

رایج ترین دلیل روشن نشدن ماشین تمام شدن بنزین و یا به طور کلی سوخت آن میباشد. اگر حواستان به چراغ بنزین خودرو نباشد این مشکل رخ خواهد داد و شما تا زمانی که سوخت را به ماشین نرسانید نمیتوانید آن را روشن کنید.

اگر چراغ چک ماشین تان روشن شده و نمیدانید ایراد از کدام بخش ماشین است حتما مقاله روشن شدن چراغ چک خودرو را مطالعه کنید و به سرعت ایراد ایجاد شده در ماشین تان را رفع کنید.

علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین
علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین
  • خرابی دنده ماشین

یکی دیگر از علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین خرابی دنده ها و قعات متحرک ماشین میباشد که اگر به سرعت برای رفع ایراد در این قطعات اقدام نکنید مشکلات جدی برای ماشین تان ایجاد خواهد شد و هزینه زیادی روی دست شما خواهد گذاشت.

  • خرابی استارت ماشین

از دیگر علت روشن نشدن ماشین، خرابی سستم استارت است. تشخیص این مورد تنها توسط تعمیرکار امکان پذیر است و شما باید حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

  • خرابی سیستم احتراق

یکی دیگر از دلیل روشن نشدن ماشین خرابی در بخش های مختلف سیستم احتراق از جمله شمع ها و کویل میباشد. وقتی این قطعات خراب میشوند احتراق به درستی انجام نمیشود و ولتاژ معینی به سیستم نمیرسد و در نتیجه ماشین روشن نمیشود.

برای آن که متوجه شوید ایراد در کدام بخش است میتوانید به نوع استارت خوردن دقت کنید اگر استارت خوردن به خوبی انجام نمیشود به احتمال زیاد ایراد در شمع های ماشین است که ممکن است برق به شمع ها نرسد که در این صورت باید بری رفع ایراد به تعمیرگاه مراجعه کنید.

  • انسداد فیلتر بنزین

کثیفی و مسدود شدن فیلتر بنزین از دیگر علت روشن نشدن ماشین محسوب می شود که در این شرایط سوخت رسانی به موتور به درستی انجام نمیشود. در این صورت با چند بار استارت زدن ماشین روشن خواهد شد ولی با تک استارت به احتمال زیاد این اتفاق نخواهد افتاد.

پمپ بنزین یکی از قطعات مهم خودرو می باشد که وظیفه اصلی آن انتقال سوخت از بخش مخزن بنزین به موتور ماشین است. وجود هر گونه ایراد و خرابی در این قطعه باعث اختلالاتی در عملکرد کلی خودرو می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد پمپ بنزین خودرو و علائم خرابی آن، مقاله علائم خرابی پمپ بنزین را مطالعه کنید.

  • ایراد در انژکتور ماشین

از دیگر دلایلی که میتواند علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین باشد خرابی انژکتور مشاین باشد که ایراد در این قطعه میتواند سوخت رسانی خودرو را با ایراد همراه کند و ماشین با وجود استارت خوردن روشن نشود.

  • روغن بی کیفیت ماشین

خیلی وقتا به خاطر این که شما از روغن های بی کیفیت در ماشین تان استفاده میکنید ماشین روشن نمیشود. روغن کمک میکند که حرکت قطعات متحرک ماشین با این روغن آسان تر میشود. اگر از روغن های غیر اصل و فیک در ماشین تان استفاده کنید این حرکات با اختلال رو به رو میشود و در مواقعی نیز باعث روشن نشدن ماشین شود.

  • اختلال در سیستم سوخت ماشین

اگر ایراد در این بخش باشد باید حتما به یک تعمیرگاه مراجعه کنید و برای رفع ایراد توسط تعمیرکار متخصص اقدام کنید؛ چرا که هر گونه بی توجهی می تواند برای شما مشکل ساز شود و خسارت های جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه > دلیل لرزش فرمان خودرو

علت روشن نشدن ماشین پراید

یکی از مهم ترین علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پراید انژکتور، عدم سوخت کافی در باک خودرو می باشد. زمانی که در باک خودرو بنزینی وجود نداشته باشد هیچ سوختی برای تراکم و اشتعال وحود نخواهد داشت و در نتیجه خودرو شما هم روشن نمی شود.

یکی دیگر از علت روشن نشدن ماشین پراید، به خرابی یاتاقان ها، قطعات متحرک و… برمی گردد که در صورت عدم توجه و رسیدگی بموقع می تواند برای شما مشکل ساز شود. وجود هر گونه اشکال یا خرابی در این سیستم باعث روشن نشدن ماشین می شود. در این صورت اگر سیستم استارت خراب باشد، باید هر چه سریعتر تعمیر یا تعویض شود.

خرابی شمع و کوئل از دیگر علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پراید انژکتور محسوب می شود. زمانی که شمع و کویل خراب باشد باعث ایجاد اختلالاتی در زمان بندی و ولتاژ احتراق شده و در نتیجه خودرو روشن نمی شود.
زمانی که با این شرایط روبرو می شوید بهترین کار مراجعه به یک تعمیرگاه معتبر است تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.

یکی از دیگر دلایلی که می تواند باعث روشن نشدن ماشین شود، مسدود شدن فیلتر بنزین خودرو می باشد. اگر به هر دلیلی فیلتر بنزین ماشین مسدود باشد یا مجاری سوخت رسانی به موتور دچار گرفتگی و رسوبات شده باشد، خودرو شما روشن نخواهد شد و باید هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کنید.

یکی دیگر از مهم ترین علت روشن نشدن ماشین پراید، وجود ایراداتی در سیستم سوخت رسانی می باشد. به طور مثال زمانی که تسمه تایم ماشین پاره می شود ماشین استارت می خورد اما نمی تواند روشن شود. در چنین شرایطی موتور به چرخش در می آید اما میل سوپاپ نمی‌چرخد و ممکن است صداهای برخورد قطعات فلزی به گوشتان برسد که نباید آن را نادیده بگیرید.

به این نکته توجه داشته باشید که علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین در اکثر خودروها از جمله پراید، پژو و پیکان یکسان بوده و زمانی که با این شرایط روبرو می شوید بهترین کار مراجعه به یک تعمیرگاه معتبر است که در این زمینه دانش و مهارت کافی داشته باشد.

یکی دیگر از اتفاقات رایجی که اکثر رانندگان خودرو با آن مواجه هستند، شنیدن انواع صدای ماشین در هنگام حرکت است‌ که هر کدام از این صداها می تواند علت خاصی داشته باشید. اکگر می خواهید انواع صدای ماشین و روش های رفع آن را بررسی کنید، به صفحه انواع صدای ماشین مراجعه کنید.

علت روشن نشدن ماشین در صبح سرد

معمولا در روز های سرد زمستانی این اتفاق میفتد که اصلی ترین دلیل روشن نشدن ماشین در سرما ورود آب به سیستم سوخت رسانی ماشین میباشد. در این حالت سرما باعث یخ زدن اب در این سیستم میشود و به این ترتیب ماشین روشن نمیشود. این ایراد در ماشین های کاربراتوری بیشتر اتفاق میفتد و آب به سیستم سوخت ماشین نفوذ میکند.

علت دیگر روشن نشدن ماشین در سرما خرابی باتری و خالی شدن آن است. در این صورت شما باید برای تعویض آن اقدام کنید و یا ماشین را با یک ماشین دیگر باتری به باتری کنید و برای مدتی آن را شارژ کنید تا به یک تعمیرگاه مراجعه کنید.

خرابی دیگر در این شرایط خرابی دینام است. اگر زمان زیادی از تعویض باتری ماشین تان نمیگذرد شما باید خرابی دینام را بررسی کنید. اگر نور چراغ ماشین ضعیف شده احتمالا ایرادی در دینام ماشین رخ داده که باید این قطعه تعویض و یا تعمیر شود.

پیشنهاد مطالعه > کار نکردن برف پاک کن ماشین

علت روشن نشدن ماشین در صبح سرد
علت روشن نشدن ماشین در صبح سرد
علت روشن نشدن ماشین بعد از گرم شدن

گاهی ممکن است شما در حال رانندگی باشید و موتور هم به خوبی گرم شده باشد اما یهو ماشین خاموش شود. در این حالت استارت مجدد ماشین برای روشن کردن ماشین توسط راننده انجام میشود اما اگر ماشین روشن نشود به نظر شما علت از چیست؟

به احتمال زیاد دینام ماشین خراب شده و به این ترتیب این قطعه وظیفه خود را که شارژ باتری است را به خوبی انجام نمیدهد و باتری بعد از مدتی از کار میفتد و برق به قطعات مختلف ماشین نمیرسد و به این ترتیب ماشین روشن نمیشود.

در بعضی مواقع علت روشن نشدن ماشین بعد از گرم شدن مربوط به روغن بی کیفیت خودرو است؛ چرا که روغن به آسان تر شدن حرکت قطعات متحرک ماشین کمک می کند. حال زمانی که شما از روغن های غیر اصل و فیک در ماشین تان استفاده کنید این حرکات با اختلال رو به رو شده و در نتیجه باعث روشن نشدن ماشین شود.

جمع بندی

روشن نشدن ماشین یکی از اتفاقات رایجی است که اکثر رانندگان خودرو با آن مواجه هستند که در چنین شرایطی باید ابتدا علت را بررسی کرده و به رفع آن بپردازید. اگر می خواهید علت روشن نشدن ماشین را بررسی کنید، در این مقاله به طور کامل علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پژو، علت استارت خوردن و روشن نشدن ماشین پیکان و همینطور علت روشن نشدن ماشین بعد از گرم شدن را توضیح داده ایم.

سوالات متداول

علت روشن نشدن ماشین چیست؟

روشن نشدن ماشین می تواند دلایلی مختلفی داشته باشد از جمله این دلایل می توان به تمام شدن سوخت ماشین، انسداد فیلتر بنزین، روغن بی کیفیت ماشین، خرابی دنده ماشین و… اشاره کرد که به طور کامل در مقاله توضیح داده ایم.

چرا برق پشت آمپر میاد ولی ماشین استارت نمی‌خورد؟

یکی از سوالاتی که از ما پرسیده میشود این است که در این صورت برق به آمپر ماشین میرسد اما باتری نمیتواند جریان لازم برای روشن شدن ماشین را تامین کند. در این صورت باید خالی شدن باتری را بررسی کنید و اگر باتری تمام شده باید آن را تعویض کنید.

علت روشن نشدن ماشین پراید چیست؟

یکی از دلایل مهمی که باعث روشن نشدن ماشین پراید می شود، خرابی شمع و کویل می باشد. زمانی که شمع و کویل خراب باشند در زمان بندی و ولتاژ احتراق اختلالاتی ایجاد می شود که باعث روشن نشدن ماشین می شوند.

مقالات اخیر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صافکاری PDR

صافکاری بدون رنگ با دستگاه به صورت pdr

صافکاری با دستگاه مکش

صافکاری بدون رنگ با دستگاه مکش و حرفه ای

صافکاری با چسب حرارتی

صافکاری های جزئی با استفاده از چسب حرارتی

صافکاری مغناطیسی

صافکاری به صورت مغناطیسی با دستگاه

صافکاری با لیزر

استفاده از جدید ترین تکنولوژی های صافکاری

صافکاری سنتی

صافکاری سنتی بدون رنگ

برترین صافکاری ها

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید
همین حالا تماس بگیرید